Odchudzamy kosmetyczkę - 5 porad!

Autor:
Drukuj artykuł

Lato w pełni. To doskonały moment na sprawdzenie, czego jeszcze brakuje w letniej kosmetyczce. Co wziąć, aby jej nie przeładować? Z czego zrezygnować bez szkody dla zdrowia i urody? Co musi się w niej znaleźć? Oto 5 wskazówek, jak skutecznie odchudzić kosmetyczkę!

Lato w pełni i, prawdopodobnie, albo jesteśmy już po wakacjach, albo dopiero szykujemy się do wymarzonej podróży. Niestety, dla wielu zmorą tego czasu jest pakowanie kosmetyczki. Poznaj 5 porad, które z pewnością pomogą Ci przygotować się do najpiękniejszej podróży.

Filtry przeciwsłoneczne
Prawdziwy must-have każdej letniej kosmetyczki to kremy z wysokimi filtrami ochronnymi UVA i UVB. Dzięki nim unikniesz poparzeń, a Twoja skóra nabierze pięknego, złocistego odcienia. To nie koniec - filtry UVA opóźnią procesy fotostarzenia się skóry, zapobiegną pogłębianiu się zmarszczek i powstawaniu przebarwień. Kosmetyki przeciwsłoneczne cechują się coraz lepszą konsystencją, zapachem, a także szybko się wchłaniają i nie pozostawiają uczucia lepkości. Duży wybór filtrów (od 6 do nawet 50) i sposobu aplikacji (spray, krem, olejek), a także szereg dodatkowych działań (nawilżanie, szybsze opalanie) sprawiają, że każdy znajdzie produkt odpowiedni dla siebie.

Wyspecjalizowane produkty
W lecie postaw na unikalne produkty wielofunkcyjne. Dzięki ich specjalnym formułom, zabierając ze sobą jeden preparat, otrzymasz podwójne działanie. Skoncentrowane preparaty to doskonałe rozwiązanie, które zaoszczędzi nam miejsca w kosmetyczce. Przykładem jest nowość polskiej marki Revitacell - kremoserum na dzień. Łączy w sobie właściwości bogatego kremu z działaniem stężonego serum, a do tego jego formuła bazuje na odkryciu polskich naukowców ? kompleksie pozyskanym z komórek macierzystych MIC-1 - mówi dr Edyta Engländer, dermatolog i specjalista marki Revitacell. To doskonały duet, który sprosta wymaganiom skóry w letnich miesiącach!

Antyoksydanty
Są najlepszymi sprzymierzeńcami w walce o młody wygląd skóry, ponieważ pomagają zwalczać i neutralizować działanie wolnych rodników, które degradują DNA komórek skóry, nasilają jej stres oksydacyjny? i przyspieszają fotostarzenie. Antyoksydanty wspierają też naturalne mechanizmy obronne komórek. Szukaj ich w zaawansowanych preparatach, gdzie występują na przykład w postaci witamin C i E. Dostarczaj ich też w codziennej diecie bogatej w świeże owoce, warzywa oraz produkty zbożowe.

Miniaturki kosmetyków
Na wakacje możesz zabrać ze sobą próbki kosmetyków, ale pamiętaj, że niesprawdzone w kontakcie ze słońcem mogą uczulać lub powodować alergie. Nie warto eksperymentować. Skóra źle znosi częste zmiany produktów. Lepiej postawić na preparaty sprawdzone - mówi dr Edyta Engländer. Do kosmetyczki spakujmy kosmetyki, które dobrze znamy i których używamy na co dzień. Idealne będą te o pojemności 30 lub 50 ml. Pamiętajmy, że w przypadku podróży samolotem muszą one być mniejsze niż 100 ml. Zaopatrzmy się więc w specjalne pojemniczki do przewozu kosmetyków, w które spakujemy ulubione preparaty. To prawdziwa oszczędność miejsca w kosmetyczce, ale i pieniędzy!

Apteczka
W podróży trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność. Warto zweryfikować kosmetyczkę pod kątem pierwszej pomocy. Plastry, nasączone środkami bakteriobójczymi gaziki czy leki na popularne w czasie wakacji dolegliwości nie zajmą dużo miejsca, a z pewnością pomogą w trudnej sytuacji. W końcu wakacje mamy spędzić beztrosko i spokojnie!

Więcej informacji:
www.revitacell.pl

Revitacell to polska marka biodermokosmetyczna, która jako jedyna na świecie korzysta z przełomowego odkrycia naukowego - komórek macierzystych MIC-1. Regeneracyjne właściwości komórek MIC-1 znalazły zastosowanie w innowacyjnym składniku kosmetycznym NHAC Biocervin MIC-1, który jest bazą produktów marki, a niedawno został także wpisany do międzynarodowego rejestru surowców kosmetycznych INCI. To dzięki niemu Revitacell stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze, cebulkach włosów, rzęs i brwi. Prace nad produktami marki Revitacell prowadzi laboratorium badawczo-rozwojowe spółki Stem Cells Spin S.A., która od 2009 roku zajmuje się komercjalizacją odkrycia naukowców z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Wynalazek posiada 9 patentów m.in. polskie, europejskie, amerykański i koreański.