Density Platelet Gel - młodość we krwi!

Autor:
Drukuj artykuł

Produkty krwiopochodne wytwarzane z krwi lub jej składników wykorzystywane są
w medycynie od ponad 30 lat z uwagi na zawartość substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych. Jednym z tego typu preparatów jest PRP (Platelet Rich Plasma), czyli osocze bogatopłytkowe otrzymywane z krwi żylnej pacjenta, zawierające liczne czynniki wzrostu, które po aktywacji stymulują odbudowę komórkową, a tym samym prowadzą do regeneracji tkanek. W medycynie estetycznej zabiegi z wykorzystaniem PRP stosuje się od 2003 roku i dzięki wysokiej skuteczności potwierdzonej licznymi badaniami, zdobywają one coraz większe grono zwolenników.

Zabieg Density Platelet Gel - naturalny powrót młodości

PRP Density Platelet Gel to zabieg pobudzający skórę do odnowy, wykorzystujący naturalne właściwości organizmu do regeneracji. Uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów kosmetycznych ze względu na 100% biokompatybilność i immunologiczną neutralność, dzięki czemu nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych. PRP Density Platelet Gel jest preparatem autologicznym, a jego stosowanie nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych. Dzięki zastosowaniu zamkniętego systemu sterylnych probówek, ryzyko zakażenia jest praktycznie zerowe. Polecany jest zarówno 20-latkom, jak i osobom dojrzałym. Szczególnie rekomendowany jest pacjentom, których skóra wykazuje reakcje alergiczne (skóra atopowa) oraz tym wszystkim, którzy poszukują naturalnych zabiegów i bezpiecznych produktów o wysokiej skuteczności. Terapie PRP Density Platelet Gel sprawdzają się także doskonale po zabiegach medycyny estetycznej oraz w walce z łysieniem.


Zabieg Density Platelet Gel trwa ok. 20-30 minut i polega na aplikowaniu powierzchniowo w skórę osocza bogatego w płytki krwi, pozyskanego z krwi pacjenta. Ostrzykiwana jest głównie twarz, szyja, dłonie i dekolt, natomiast efekty są długotrwałe: skóra odzyskuje jędrność i młodzieńczy blask, znika szarość i zmęczenie, a także drobne zmarszczki. Zabiegi osoczem bogatym w płytki krwi stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia
i regeneracji skóry. Płytki krwi zawarte w osoczu bogatopłytkowym produkują specyficzne czynniki wzrostu (TGF-beta, EGF, PDGF, VEGF, BFGF), które:
pobudzają procesy regeneracji tkanek wspomagają proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych)
aktywują mezenchymalne komórki macierzyste
pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu
przyspieszają powstawanie nowych komórek naskórka

Efekty:
skóra zregenerowana,
poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia,
fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu
skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza,
cera nabiera blasku.

W celu otrzymania osocza bogatopłytkowego konieczne jest pobranie od pacjenta pewnej objętości krwi pełnej. Jej ilość zależy od objętości osocza bogatopłytkowego jaką zamierza się uzyskać. Najczęściej potrzebne jest od 9 do 18 ml krwi w celu otrzymania 5 ml osocza bogatopłytkowego. Krew zostaje pobrana próżniowo do fiolki z antykoagulantem i żelem separującym, a następnie odwirowana w celu oddzielenia płytek krwi od pozostałych składników. Preparat prawidłowo pozyskanego osocza bogatego w płytki krwi pozostaje stabilny i sterylny przez około 8 godzin. Osocza nie można zamrażać, przed każdym zabiegiem należy je przygotowywać na nowo.

Mezoterapię osoczem bogatopłytkowym można stosować jako samodzielny zabieg odmładzający. Wówczas należy wykonywać ją w seriach - ilość uzależniona jest od wieku i stanu skóry. Bardzo dobre efekty przynosi cykl 3-5 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych, a także łączenie zabiegu z nićmi PDO.

Osocze bogatopłytkowe wstrzykuje się do skóry z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry, używając kremu znieczulającego dla pełnego komfortu pacjenta. Zabieg można wykorzystywać zarówno do odmłodzenia i poprawy skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni oraz w leczeniu blizn i rozstępów. Terapie PRP można łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej, tj.: laseroterapia, pilingi, mikrodermabrazja, nici PDO. Doskonale przygotowują skórę do innych zabiegów, dzięki PRP Density Platelet Gel komórki skóry lepiej współpracują, a po zabiegu - szybciej się regenerują.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu PRP Density Platelet Gel

Terapie z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego polecane są do rewitalizacji skóry, poprawy jej struktury i gęstości, korekcji zmarszczek i fałd. Warto zdecydować się na zabieg, gdy skóra jest wiotka, sucha i zmęczona. Zabiegi PRP Density Platelet Gel dają również pozytywne efekty w zahamowaniu wypadania włosów, zwalczaniu rozstępów i blizn.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu PRP Density Platelet Gel to: ciąża, laktacja, choroby nowotworowe, ostre zakażenia wirusowe, zakażenie wirusem HIV, przewlekłe choroby wątroby, choroby autoimmunologiczne, leczenie immunosupresyjne, zaburzenia krzepliwości krwi oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.