Z Emolium od 1. dnia życia

Autor:
Drukuj artykuł

Marka Emolium, rynkowy lider w pielęgnacji emoliencyjnej , obchodzi właśnie dziesięciolecie swojego istnienia. To także 10-letnie doświadczenie w pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt. Od 1. dnia życia.

Skóra właściwa noworodków i niemowląt jest cieńsza. Komórki naskórka, zwłaszcza w zewnętrznej warstwie, leżą luźno, a przestrzenie między nimi są większe niż w skórze osób dorosłych. Jest to przyczyną m.in. nadmiernej utraty wody, dużo mniejsza jest również ochrona organizmu przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych (detergenty, wysuszający wpływ wody, kurz, słońce, drobnoustroje, pocieranie). Dlatego aby uniknąć problemów pod postacią suchej i podrażnionej skóry, należy ją pielęgnować i odpowiednio postępować już od 1. dnia życia dziecka. Głównym celem pielęgnacji w tym okresie jest zapewnienie prawidłowych funkcji skóry poprzez ochronę bariery naskórkowej.

Linia Emolium oznaczona specjalną rekomendacją od 1. dnia życia to 6 preparatów do codziennej i podstawowej pielęgnacji dziecka:

1. Emulsja do ciała
2. Krem
3. Emulsja do kąpieli
4. Oliwka do ciała z lipidami
5. Zmiękczający żel na ciemieniuchę
6. Krem ochronny przeciw odparzeniom

Linia jest najczęściej rekomendowana przez pediatrów, jako emolient do pielęgnacji skóry dzieci. Została poddana badaniom aplikacyjnym i aparaturowym w niezależnych instytutach badawczych oraz badaniom klinicznym.

Podstawa pielęgnacji Emolium - Emulsja do ciała i Emulsja do kąpieli od 1. dnia życia działają wielopłaszczyznowo, dzięki czterem odpowiednio dobranym grupom składników. Są to:

1. składniki uzupełniające lipidy, czyli oleje zapewniające skórze dziecka właściwą podaż NNKT (olej makadamia, masło shea, olej awokado, trójglicerydy kaprylowo-kaprynowe, olej canola),
2. składniki głęboko nawilżające: hialuronian sodu i mocznik wraz z gliceryną,
3. substancje okluzyjne zapewniające fizyczną barierę przed wnikaniem substancji drażniących oraz zmniejszenie TEWL,
4. substancje kojące i łagodzące podrażnienia - alantoina.

Hypoalergiczne formuły preparatów zostały opracowane tak, aby zminimalizować ryzyko powstania reakcji alergicznej. Przeznaczone są również do bardzo wymagającej skóry skłonnej do alergii i atopowej.