Ekologiczne środki czystości twój naturalny wybór

Autor: Cedrynek Cedrynek
Drukuj artykuł

Wiele środków czyszczących sprzedawanych w sklepach zawiera w sobie szkodliwe substancje chemiczne. Gdy dostaną się one do organizmu przez skórę i płuca, to mogą przyczyniać się do powstawania alergii, nowotworów i innych chorób. Takie środki w pewnym sensie bardziej brudzą niż czyszczą.

Środki chemiczne, których używamy do sprzątania domu zawierają związki, takie jak chlor, fosfor, które mogą przenikać przez skórę, a tym samym, niekorzystnie działając na nasz układ nerwowy. Coraz częściej również zdarza się, że opary detergentów powodują alergię wziewną, a bezpośredni kontakt ze skórą wywołuje alergię skórną.

Co możemy zrobić by temu zapobiec?

Zacznijmy kupować i stosować ekologiczne środki czyszczące takich marek jak: Sodasan, Bentley Organic, EDL Etamine du Lys, Planete Bleue czy Verde Orizzonte.

Ekologiczne środki czystości produkowane są ze składników pochodzenia roślinnego dzięki czemu są w 100 % biodegradowalne, tym samym są bezpieczne dla zdrowia i dla środowiska. Znajdziemy w nich związki powierzchniowo czynne uzyskiwane z oleju kokosowego, skrobi roślinnej i wielocukrów, ale także alkohol roślinny, naturalny kwas cytrynowy oraz składniki mineralne takie jak: soda, krzemiany, pył pumeksowy i wapienny.

Ekologiczne środki czystości, oferują świadomym konsumentom znakomitą alternatywę do stosowania podczas mycia, prania i czyszczenia.

Pozwólmy sobie na otaczanie się tym, co jest dla nas przyjazne, a łatwiej nam będzie uchronić się przed negatywnym wpływem wszech otaczającej i co gorsza zbędnej "chemii". Nie dajmy się zwabiać tym środkom, które nie tylko mogą wywoływać u nas alergie, ale dodatkowo niszczą naszą skórę.