PRX - T33 - zabieg biorewitalizacji skóry

Autor:
Drukuj artykuł

Młody wygląd bez użycia skalpela? To możliwe! Zabieg PRX - T33 to idealne rozwiązanie dla kobiet, które bez korzystania z radykalnych sposobów chcą uzyskać imponujące rezultaty. Metoda ta pomoże usunąć wszelkie defekty skórne powstałe w wyniku fotostarzenia dzięki połączeniu trzech składników - kwasu trójchlorooctowego, nadtlenku wodoru oraz kwasu kojowego.

PRX-T33

Preparat ten występuje w formie żelu, a w jego składzie znajdziemy trzy składniki, których odpowiednie połączenie sprawia, że posiada on tak wyjątkową skuteczność. Pierwszym z nich jest kwas TCA 33%, który bez uszkodzenia skóry stymuluje czynniki wzrostu fibroblastów, czyli komórek skóry właściwej odpowiedzialnych za wydzielanie elastyny i włókien kolagenowych. Drugi składnik, jakim jest nadtlenku wodoru ma z kolei za zadanie zwiększyć zdolność do wchodzenia ze sobą w reakcje receptorów z kwasem trójchlorooctowym. Dodatkowo ma również ograniczyć głębokość jego penetracji, co mogłoby prowadzić do podrażnień. Ostatnim składnikiem preparatu jest kwas kojowy 5%, który jest jedną ze skuteczniejszych substancji rozjaśniających.

Dla kogo?

Jest to jeden z niewielu zabiegów, który mogą stosować zarówno mężczyźni, jak i kobiety w każdym wieku. Dla młodych osób jest to doskonałe rozwiązanie na pozbycie się blizn po chorobach takich jak ospa wietrzna czy liszajec. PRX - T33 bardzo skutecznie oczyszcza cerę oraz pomaga pozbyć się nieestetycznych zaskórników. Dla starszych osób jest to z kolei doskonały sposób na biorewitalizację skóry i pozbycie się defektów związanych z jej starzeniem się, takich jak: brak jędrności, zmarszczki oraz przebarwienia.

Zalety

Jest to pierwszy takiego rodzaju zabieg, który nie niesie za sobą skutków ubocznych w postaci uszkodzenia skóry oraz jej obfitego łuszczenia związanych z wykorzystaniem kwasu trójchlorooctowego. Dużą zaletą PRX - T33 jest jego proste wykonanie, które polega na nałożeniu kilku warstw żelu bezpośrednio na skórę. Po określonym czasie (kilku-kilkunastu minutach) wystarczy zmyć preparat zimną wodą i zabezpieczyć skórę preparatem gojącym. Po wyjściu z gabinetu cera nie jest podrażniona ani zaczerniona.

PRX - T33 daje znakomite efekty jako zabieg stosowany samodzielnie, ale polecany jest również jako starter przed zabiegami z zakresu medycyny estetycznej zwiększając ich efektywność. Doskonale sprawdzi się przed wykonaniem mezoterapii, zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego oraz laserów frakcyjnych. Kolejnym atutem tego zabiegu jest to, że można go stosować przez cały rok, również podczas ekspozycji skóry na słońce.

Przeciwskazania

Z wykonaniem zabiegu powinny wstrzymać się osoby, u których pojawiła się opryszka oraz rozległe wypryski skórne. Zabieg nie jest również wskazany dla osób ze skórą skłonną do podrażnień oraz łojotokowym zapaleniem skóry. Częstą przeszkodą przed wykonaniem PRX-T33 może okazać się także uczulenie na jeden ze składników.

Cena

Za wykonanie zabiegu w okolicach twarzy zapłacimy 400zł. Natomiast za większy obszar (twarz + szyja + dekolt) 600zł. Zabieg warto wykonywać w seriach, co wiąże się z niższą kwotą wizyty.

Konsultacji na temat zabiegu biorewitalizacji skóry - PRX - T33 udzieliła dr Monika Mazur, lekarz medycyny estetycznej z Body Care Clinic w Katowicach.