Benzydamina. Substancja czynna #niedozastąpienia.

Autor:
Drukuj artykuł

Marka Tantum Verde istnieje na polskim rynku od ponad dwudziestu lat i większość z nas dobrze ją kojarzy. Często zajmuje ważne miejsce w domowej apteczce, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Choć przede wszystkim lek Tantum Verde znany jest z szybkiego i skutecznego leczenia bólu gardła, to substancja czynna benzydamina ma szerokie zastosowanie. Jest bardzo pomocna przy stanach zapalnych w obrębie jamy ustnej np. przy aftach, bólu wywołanym ząbkowaniem, ekstrakcją zęba.

Benzydamina - wyjątkowa substancja czynna

Preparaty Tantum Verde zawierają benzydaminę, która wykazuje właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, oraz miejscowo znieczulające i antyseptyczne. Po zastosowaniu benzydamina przenika przez błonę śluzową jamy ustnej, gromadzi się w tkance objętej stanem zapalnym wywierając efekt terapeutyczny. Benzydamina po zastosowaniu miejscowym w minimalnym stopniu wchłania się do układu krążenia stąd wysoki profil bezpieczeństwa produktów. Szeroka gama produktów dopasowana jest do potrzeb i wieku osób, które zmagają się z różnymi dolegliwościami jamy ustnej i gardła.

Forma indywidualnie dobrana do potrzeb każdego

Tantum Verde to linia leków bez recepty o udowodnionej skuteczności w walce z bólem gardła, objawami zakażeń i stanów zapalnych jamy ustnej oraz szerokim zastosowaniu w pediatrii, stomatologii, laryngologii i onkologii. Tantum Verde dba o gardła Polaków w sposób kompleksowy - dostępny w różnych formach i smakach, zaopiekuje się zdrowiem całej rodziny! Wolisz leczyć gardło sprayem, pastylkami czy tradycyjnym płynem do płukania? Nie ma problemu. Każda z tych form ma odpowiednio dobraną ilość benzydaminy, poprzez to produkty Tantum Verde są bezpieczne. Lek mogą stosować nawet dzieci.

? Tantum Verde aerozol - 1,5 mg/ml - Może być stosowane już u najmłodszych dzieci. Pomaga nie tylko przy stanach zapalnych gardła, ale także przy aftach, pleśniawkach i bolesnym ząbkowaniu.
? Tantum Verde Forte - 3mg/ml - Odpowiedni dla osób aktywnych. Ten preparat zawiera podwójną dawkę leku, jest więc idealny dla osób, które nie mają czasu na chorobę. Ta forma leku przeznaczona jest jedynie dla osób dorosłych.
? Tantum Verde roztwór - 1,5 mg/ml - Jesteś tradycjonalistą? Postaw na płukanie gardła roztworem. Jedno opakowanie wystarczy ci aż na 8 dni leczenia.
? Tantum Verde pastylki (smak: miodowo - pomarańczowy, miętowy, cytrynowy i eukaliptusowy) - 3mg/pastylka - Kuracja dla całej rodziny. Tylko trzy pastylki dziennie w czterech smakach do wyboru. Pastylki o smaku mięty, cytryny, eukaliptusa oraz miodu z pomarańczą może stosować cała rodzina (dzieci powyżej 6. roku życia). Pastylki niczym dropsy, pakowane są w oddzielne papierki, dlatego jednym opakowaniem mogą leczyć się wszyscy domownicy.