Floslek- serum multifunkcyjne do włosów

Autor:
Drukuj artykuł

Każda z nas marzy o pięknych i zdrowych włosach. Próbujemy różnych produktów do włosów i liczymy, że któryś z produktów przyniesie Nam oczekiwany efekt. Najlepiej jeszcze,aby efekt był widoczny od razu.
Tak właśnie jest z Serum z firmy FLOSLEK .
Regeneruje włosy przesuszone, osłabione, zniszczone. Chroni przed utratą wilgoci i zanieczyszczeniami środowiska. Wygładza, nadaje jedwabistą miękkość, połysk i sprężystość. Przedłuża trwałość koloru włosów farbowanych. Zapewnia ochronę termiczną przed ciepłem suszarki, lokówki, prostownicy. Włosy są nawilżone, wygładzone, lśniące i zregenerowane, bez skłonności do puszenia. Łatwe do rozczesania i stylizacji.
Mają jedną wadę, a dla niektórych zaletę, ponieważ zdania na ten temat są podzielne. Chodzi tu o silikony, które są zawarte w produkcie.
Co to są silikony ?
- bezbarwne i bezzapachowe syntetyczne tworzywa, które znalazły zastosowanie w przemyśle (materiały uszczelniające), budownictwie (wypełnianie fug), medycynie (implanty).
Ten sztuczny składnik daje natychmiastowy efekt gładkości skóry i lśniących włosów oraz wizualnie sprawia poczucie zwiększenia objętości włosów.
Dlaczego zdania są podzielone ?
Ludzie, którzy są zakochani w silikonach liczą na natychmiastowy efekt, gdzie dzięki tego typu składnikowi go uzyskujemy.
Przeciwnicy sylikonów, uważają, że silikony tworzą na włosach pewną barierę, przez , którą składniki odżywcze potrzebne do prawidłowego funkcjonowania włosów nie mogą do nich dotrzeć. Po za tym ciężko jest ich się pozbyć i często trzeba używać silnych detergentów, które niszczą włosy.
Jeśli chodzi o moją opinię na temat tego kosmetyku jestem z niego zadowolona. Najlepsze jest w nim to, że efekt jest widoczny od razu. Włosy stają się wygładzone więc nie musimy przejmować się spuszonymi końcówkami.
Używam tak naprawdę dwie pompki na końcówki włosów, ponieważ tylko tam je stosuje. Przeszkadza mi tylko to, że substancja jest dość tłusta i trochę ciężko rozprowadzić ją równomiernie na włosach.
Po aplikacji włosy stają się mięciutkie w dotyku.
Serum pięknie pachnie, natomiast zapach szybko się ulatnia.
Natomiast uważam, że tego typu produkty z INCI gdzie są silikony powinno się używać z umiarem.