Warsztaty piękna w Profemed - profesjonalnie o problemach skóry trądzikowej i pierwszej w Polsce całodobowej linii kosmetyków do cery trądzikowej VIPERA COS- MEDICA.

Autor:
Drukuj artykuł

Czy można przez całą dobę dbać o skórę trądzikową, tak, aby leczyć ją w nocy, nie tracąc przy tym efektu złym makijażem w ciągu dnia? Tak. O tym rozmawiano w klinice PROFEMED Medycyna Estetyczna podczas pierwszych z cyklu "Warsztatów piękna", czyli z profesjonalistami o konkretnym problemie skóry.

Na pierwszy ogień poszedł właśnie trądzik. Zaproszeni goście mogli otrzymać odpowiedzi na wszystkie pytania związane z trądzikiem dorosłych i młodzieży, a także zapoznać się z nową, unikatową i jedyną na rynku pełną serią produktów dla skóry trądzikowej COS-MEDICA firmy Vipera.

Spotkanie rozpoczęła Elżbieta Gozdecka - twórczyni i dyrektor PROFEMED Medycyna Estetyczna. Następnie, swoją wiedzą podzieliła się z gośćmi dr n.med. Dalia Chrzanowska - specjalista dermatolog, która zwróciła uwagę na niesprzyjające naszej skórze czynniki wywołujące trądzik, takie jak stres, nieregularny tryb życia, zła dieta oraz nieodpowiednia pielęgnacja oraz omówiła medyczne sposoby leczenia różnych odmian trądziku.

Julita Bonikowska specjalista kosmetolog z Profemed mówiła, jak wspomóc leczenie farmakologiczne, zastosowane przez lekarza szeroką gamą zabiegów kosmetologicznych wykonywanych w gabinecie, szczególnie peelingów i kwasów. Dodała również, jak dobrać odpowiedni zabieg do konkretnego problemu skóry, tym bardziej, że skóra trądzikowa może być jednocześnie wrażliwa lub naczynkowa.

Po wypowiedziach ekspertów Ewa Wrzesińska twórczyni marki VIPERA COSMETICS oraz jej Dyrektor ds. Marketingu i Wdrożeń przedstawiła nową, jedyną w Polsce całościową linię kosmetyków do cery trądzikowej VIPERA COS-MEDICA, opartą na kwasie azelainowym o całodobowym działaniu - pielęgnującym w nocy i maskującym niedoskonałości w dzień. Agnieszka Przeździecka - Główny Technolog Laboratorium VIPERA COSMETICS omówiła genezę powstania kosmetyków oraz szczegółowy skład ich unikatowych formuł.

Konferencji towarzyszyły warsztaty nauki makijażu - kamuflażu niedoskonałości skóry trądzikowej, przeprowadzone przez Product Manager oraz główną makijażystkę marki VIPERA Aleksandrę Moskalską, która wykonała makijaż modelki przy użyciu kosmetyków COS-MEDICA. Rezultaty okazały się naprawdę imponujące.

Produkty COS-MEDICA do wykonywania dziennego makijażu są dostępne w wersjach kolorystycznych dla trzech karnacji: jasnej, naturalnej i zaczerwienionej. Dostępne są współgrające ze sobą: Fluid matująco-kryjący (hamujący rozwój bakterii, tonizujący, odświeżający i ujędrniający skórę), Bezolejowy Korektor Kurujący (działający przeciwzapalnie, łagodzący podrażnienia, pomagający w leczeniu trądziku) Ryżowy Matt Derma-Puder "no more shine" w wersji sypkiej lub Ryżowy Derma-Puder "smoth finish" w wersji prasowanej, Clear Skin Blender (czyli aplikator do fluidu i korektora, o właściwościach hipoalergicznych i antybakteryjnych), a także Utrwalacz Makijażu w sprayu (działający kojąco, matująco i utrwalająco).

Dermo-kosmetyki VIPERA COS-MEDICA dla cery trądzikowej to jedyny na rynku kompleksowy, 24 godzinny program z Kwasem Azelainowym dla obu płci, dla młodzieńczego i dojrzałego wieku. Program umożliwia długoterminową pielęgnację skóry i wspomaga leczenie cery trądzikowej w domu. Linia zawiera dermo-kosmetyki do całodobowej dbałości o skórę. Oprócz działań terapeutycznych, COS-MEDICA wplata też bezpieczne i skuteczne w działaniu produkty do kamuflażu i makijażu cery trądzikowej. Koncepcja linii VIPERA COS-MEDICA dla cery trądzikowej oparta jest na substancjach prowadzących do wyregulowania pracy gruczołów łojowych skóry.