Serum przeciwzmarszczkowe na naczynka Iwostin Capillin?

Autor:
Drukuj artykuł

Laboratorium Iwostin wzbogaciło serię Iwostin Capillin?, dedykowaną skórze naczynkowej o specjalistyczny preparat - Serum przeciwzmarszczkowe na naczynka Iwostin Capillin?. Dzięki bogactwu wyselekcjonowanych składników aktywnych, serum wykazuje podwójne działanie: zmniejsza zaczerwienienia i widoczność naczynek (Neutrazen?, Pronalen Aesculus), jednocześnie redukując zmarszczki (AquaJuve Q MIX, betaina, witamina C). Preparat powstał we współpracy z dermatologami.

Chociaż winą za powstawanie telenagiektazji obarcza się głównie słońce oraz inne czynniki zewnątrzpochodne, to warto podkreślić, że dla stanu naczynek krwionośnych nie są również obojętne procesy nasilające się wraz z postępującym starzeniem skóry. Proces ten powoduje niekorzystne zmiany w budowie włókien kolagenowych zarówno w skórze właściwej, jak i w ścianach naczynek krwionośnych. Stają się one mniej elastyczne, usztywniają się i łatwiej w takiej sytuacji dochodzi do ich "pękania", czyli tak naprawdę do trwałego ich rozszerzenia.
U młodszej osoby ściany naczyń krwionośnych są elastyczne i prawidłowo kurczą się. Z czasem procesy te ulegają zaburzeniom. Fakt posiadania skóry naczyniowej również nie pozostaje bez wpływu na starzenie skóry.

Jak podkreśla dr n. med. Maria Noszczyk, dermatolog z Lecznicy Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging Melitus: "Choć nie ma na to jednoznacznych dowodów, wiadomo, że skóra naczyniowa może mieć wpływ na tempo starzenia się skóry. "Naczynka" są przecież uszkodzonymi naczyniami krwionośnymi
i świadczą o zaburzeniach mikrokrążenia. Skóra nieprawidłowo ukrwiona jest jednocześnie źle odżywiona i brakuje jej wielu niezbędnych składników umożliwiających odnowę i regenerację. Osłabione przez dłuższy czas mikrokrążenie nie sprzyja prawidłowym procesom metabolicznym w skórze i może mieć wpływ na procesy starzenia".

Dzięki zawartym w preparacie składnikom aktywnym, Serum przeciwzmarszczkowe na naczynka Iwostin Capillin? stanowi wielowymiarową kurację, dopasowaną do potrzeb dojrzałej skóry naczynkowej.

Średnia cena detaliczna: ok. 45 PLN (40 ml). Finalna cena kształtowana jest na poziomie apteki.