Mazurek z inspirującym kremem serowo-cytrusowym i bakaliami

Autor:
Drukuj artykuł

Aby uzyskać idealnie kruche ciasto należy je po zagnieceniu zawinąć w papier do pieczenia i chłodzić w lodówce - przynajmniej przez godzinę, a najlepiej całą noc. Tak przygotowane dobrze się rozwałkowuje pomiędzy dwiema warstwami papieru - podpowiada Michał "Magiel" Myszkiewicz, ekspert kulinarny marki Lubella. I dodaje - Natomiast przed przystąpieniem do pieczenia warto je obciążyć, aby nie podniosło się na środku, podczas, gdy boki opadną do środka foremki. W tym celu wyłożone na blaszkę ciasto należy przykryć papierem, którego wcześniej używaliśmy do chłodzenia i rozwałkowania. Następnie na papier wykładamy np. fasolę lub groch, które delikatne je przygniotą. Pamiętajmy, by usunąć obciążenie 10 - 20 minut przed końcem pieczenia - należy to zrobić, żeby środek mógł też uzyskać odpowiedni kolor. Ten sposób polecam do wszystkich kruchych ciast!

Mazurek z inspirującym kremem serowo-cytrusowym i bakaliami

POTRZEBUJESZ:
? mąka Lubella Puszysta Tortowa 500g
? masło 250g
? cukier puder 100g
? cukier kryształ 100g
? jajko 1 sztuka
? żółtka 2 sztuki
? sól szczypta
? proszek do pieczenia szczypta
? serek kremowy 500g
? cukier waniliowy 1 opakowanie
? śmietana 36% 150g
? cukier 50g
? skórka z cytryny i pomarańczy
? mieszane bakalie 1 opakowanie

Czas przygotowania: 60 - 90 minut


DO DZIEŁA!
1. Na pierwszy ogień?
Wymieszaj pokrojone na kawałki masło z cukrem pudrem i cukrem zwykłym. Dodaj jajko oraz żółtka i wymieszaj. Dodawaj mąkę, sól, proszek do pieczenia i mieszaj, aż do uzyskania jednolitej masy. Rozwałkuj ciasto i piecz w temperaturze 160st.C na złoty kolor.
2. W międzyczasie?
Serek zmiękcz łyżką, a śmietanę ubij z cukrem waniliowym i cukrem zwykłym. Serek wymieszaj z ubitą śmietaną oraz skórkami cytrusów.

3. To już prawie meta!
Wyłóż masę serową na upieczony mazurek i udekoruj bakaliami.
Brawo! Właśnie powstało wyjątkowe kulinarne dzieło! Możesz je podać na świąteczny stół.