DeoMed? Wool - skarpetki zdrowotne z wełną merynosową

Autor:
Drukuj artykuł

Czy jeżeli chcemy, żeby nasze stopy czuły się komfortowo, ale równocześnie, żeby było im ciepło - skazani jesteśmy na bezowocne poszukiwania nieistniejącego ideału? Na szczęście nie: właśnie pojawiły się wełniane i ciepłe ? chociaż cienkie - skarpetki z profilaktycznej serii deoMed Wool. I od razu dostały pierwszą nagrodę w kategorii odzieży profilaktycznej na XXI Ogólnopolskim Sympozjum Diabetologicznym DIABETICA EXPO 2017. Nie uciskają, mają bezszwowe łączenie nad palcami, chronią przed zimnem, działają antybakteryjnie i antygrzybiczo, zastępują bezzapachowy dezodorant. Chciałoby się powiedzieć: "chodząca doskonałość" - nie tylko dla diabetyków, ale i dla wszystkich dbających o komfort stóp.
Skarpetki zdrowotne deoMed Wool zarejestrowane są jako wyrób medyczny. Produkowane i doskonalone we współpracy z lekarzami, fizjoterapeutami i pacjentami. Może je nosić każdy dbający o wygodę i profilaktykę stóp, ale stworzono je z myślą o najbardziej wymagających stopach: z cukrzycą, stanami zapalnymi skóry, grzybicą, obrzękami stóp, nadpotliwością, otyłością i zaburzeniami krążenia.
Specjalna konstrukcja cholewki, czyli ściągacza skarpetki i niewielka domieszka nowoczesnej Lycry w składzie sprawiają, że dopasowują się świetnie do nogi, przylegając do niej jak druga skóra, a jednocześnie nie uciskając jej. Ucisk na nogę udało się ograniczyć do minimum, koniecznego do tego, żeby skarpetki nie zsuwały się z nogi. Są bardzo elastyczne i nie tamują przepływu krwi, dlatego ich noszenie jest komfortowe nawet dla opuchniętych nóg. Wełna merynosowa ma niezwykłe właściwości utrzymywania ciepła i odprowadzania nadmiaru wilgoci.
Bezszwowe łączenie nad palcami gwarantuje wygodę nawet posiadaczom wyjątkowo wrażliwych stóp, na przykład stóp diabetyków.
Skarpetki hamują rozwój grzybów i bakterii, zapobiegając przykremu zapachowi podczas użytkowania.
Dlaczego skarpetki deoMed Wool są idealne dla naszych stóp? Mają szczególne właściwości, bo są:
- bezuciskowe (nie upośledzają krążenia w nogach),
- z bezszwowym łączeniem nad palcami (nie powodują otarć),
- bardzo elastyczne (możemy je zakładać nawet na opuchnięte nogi),
- antybakteryjne i antygrzybicze (zapobiegają infekcjom i normalizują florę bakteryjną skóry),
- przewiewne (umożliwiają prawidłowe wydzielanie i parowanie potu, pozwalają na swobodny dostęp powietrza do skóry),
- antyzapachowe (działają jak bezzapachowy dezodorant, dlatego skarpetki nie mają zapachu nawet po całym dniu noszenia),
- chronią przed zimnem.
Skład: wełna merynosowa (36%), akryl (36%), poliamid (25%), elastan (3%), apretura SANITIZED
Rozmiary: 35-38, 39-42, 43-46
Kolory: szary, czarny
Cena: ok. 16 zł
www.deomed.pl
Na XXI Ogólnopolskim Sympozjum Diabetologicznym DIABETICA EXPO 2017, które odbyło się w dniach 22-23 września 2017 w Toruniu, cała kolekcja skarpetek zdrowotnych deoMed zajęła I miejsce w kategorii "Najlepszy Produkt Diabetologiczny Roku 2017". Skarpetki DEOMED WOOL z wełny merynosowej otrzymały I nagrodę w kategorii "odzież profilaktyczna".