Płaski ogrzewacz wody z elektroniką

Autor:
Drukuj artykuł
Na rynku dostępny jest elektryczny ogrzewacz wody, z cyfrowym sterowaniem, który jest elegancki, smukły i wydajny. Przeznaczony jest do domów, gdzie design urządzenia ma duże znaczenie, a wolnej przestrzeni nie ma zbyt dużo.

Dopasujemy wszędzie.
Ogrzewacz Vertigo można łatwo zaaranżować w pomieszczeniu lub nawet ukryć w zabudowie meblowej. Jest to możliwe ze względu na:
- smukły i płaski kształt tj. zaledwie 29 cm głębokości i 49 cm szerokości
- montaż i pracę w płaszczyźnie pionowej, jak i poziomej (bez obniżenia sprawności urządzenia).

Cyfrowe sterowanie.
W ogrzewacz wbudowano procesor ze sztuczną inteligencją Smart, która uczy się stylu życia oraz potrzeb swych użytkowników, gwarantując w ten sposób wysoki komfort oraz oszczędność energii. Ten samouczący się system zaawansowanej elektroniki zbiera i analizuje dane o swej pracy.

Automatycznie obliczy zapotrzebowanie na c.w.u., na podstawie historii poprzednich tygodni. Następnie zaplanuje produkcję i zużycie wody w skali tygodnia. Mamy do dyspozycji prosty i intuicyjny programator oraz wizualne informacje o ilości ciepłej wody, która dostępna jest we wnętrzu zbiornika.

Nagłe zapotrzebowanie na wodę.
Aby osiągnąć komfort cieplny, w możliwie najkrótszym czasie, urządzenie może pracować z uwzględnieniem swoich maksymalnych parametrów. Po jego otrzymaniu, ogrzewacz samoczynnie powraca do normalnego cyklu pracy. Dzięki trybowi przyspieszonej pracy Boost, nagłe i nieprzewidziane zapotrzebowanie na ciepłą wodę, nie będzie stanowiło już większego problemu. W efekcie będziemy mieć przygotowaną wodę, na dodatkowy prysznic, w mniej niż pół godziny.

2 grzałki ceramiczne.
Vertigo wyposażono w 2 niezależne grzałki ceramiczne, o różnych mocach. Charakteryzują się one trwałością i żywotnością, a także odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Na całej swej powierzchni, rozprowadzają równomierne ciepło. Poza tym podczas ewentualnej naprawy nie wymagają opróżnienia zbiornika z wody.

Zabezpieczenie zbiorników przed korozją.
Ogrzewacz posiada 2 zbiorniki, z których jeden pełni rolę zbiornika wstępnego. Ich wnętrze jest zabezpieczone przed korozją dzięki:
- emalii ceramicznej Diamond quality, której skład chemiczny wzbogacają pierwiastki metali szlachetnych (tytan i tlenek miedzi)
- anodzie magnezowej, która pomaga w utrzymaniu równowagi chemicznej zbiornika.

W razie awarii.
Tryb Autodiagnostyka obrazuje na wyświetlaczu kod usterki, otrzymujemy także wizualną informację o konieczności wezwania instalatora. Serwis firmy Atlantic Polska gwarantuje maksymalny czas interwencji, na poziomie 48 godzin, od momentu zgłoszenia. Usterkę można zgłosić i śledzić poprzez stronę www. Bezpłatna infolinia serwisowa czynna jest przez całą dobę.

Bezpieczeństwo.
Vertigo posiada zabezpieczenie:
- przeciwbakteryjne, które dzięki odpowiedniej temperaturze wewnątrz zbiornika, zmniejsza do minimum ryzyko rozwijania się w nim bakterii Legionella
- przed uruchomieniem do pracy na sucho (bez wody)
- przed nadmiernym wzrostem ciśnienia we wnętrzu urządzenia
- przed zamarznięciem (tryb Frost Free, czyli temperatura pracy +7 st.C.)

Można zakupić Vertigo ze zbiornikiem 50l, 80l lub 100l. Jego cena wynosi od 1 486 zł do 1 722 zł.

Więcej informacji nt. ogrzewacza http://www.atlantic-polska.pl/ogrzewacz-wody/vertigo/