Medycyna estetyczna i medycyna anti aging - najlepsze połączenie

Autor:
Drukuj artykuł

Wywiad z Wioletą Kłoniecką, kosmetologiem i ekspertem marki Environ

Współcześnie dużo się słyszy o medycynie anti aging. Jak należy rozumieć ten termin?
Medycyna anti aging to dbanie o zdrowie skóry i prawidłowy mechanizm odtwórczy naskórka, który z wiekiem ulega spowolnieniu i destrukcji. To nie tylko zabieganie o wizualne piękno. To istotna profilaktyka przeciwstarzeniowa, a także realne zatrzymanie procesu degradacji i naprawa od środkowych warstw rozrodczych skóry. Medycyna anti aging wspomaga leczenie chorób i dysfunkcji skóry oraz zabiega o młodszą i zdrowszą jej kondycję.

Dlaczego powinno się łączyć medycynę estetyczna z anti aging?
Medycyna estetyczna i medycyna anti aging, to główne, wzajemnie wspierające się filary efektywnego odmładzania i regeneracji skóry. Medycyna estetyczna, to błyskawiczne, lecz krótkotrwale efekty poprawy wizualnej skóry, a medycyna anti aging, to długoterminowe rezultaty, wymagające stałej i systematycznej pielęgnacji profesjonalnej i domowej. Oparcie tylko na jednym z tych filarów, to pozorne odmładzanie i połowiczne efekty, szczególnie w przypadkach intensywnego zniszczenia naskórka. To tak jak byśmy chodzili do stomatologa na wizyty bez codziennej higieny zębów.

Jakie korzyści oferuje takie połączenie?
Takie połączenie oferuje nie tylko szybka poprawę wizualną lecz długotrwałe zmiany opóźniające procesy fotostarzenia i gruntowne odbudowanie naskórka.

Od czego zacząć terapie anti aging?
Najlepiej zacząć od wizyty u kosmetologa, który po konsultacji dobierze indywidualny program naprawczy anti aging, bez którego samodzielna medycyna estetyczna staje się mniej skuteczna i niedoskonała.