Masz łupież? Zadbaj o swoje włosy i skórę głowy!

Autor:
Drukuj artykuł

Łupież najczęściej dopada mężczyzn między 20 a 40 rokiem życia. U dzieci jak i osób starszych ta choroba skóry głowy pojawia się sporadycznie. Specjaliści twierdzą, że skłonności te mogą być dziedziczne. Jednak wpływ na występowanie białych płatków na włosach może też stanowić niewłaściwa dieta, zbyt agresywne środki myjące, problemy hormonalne, a nawet stres.

Obecnie co 10 osoba cierpi z powodu łupieżu. Niektóre statystyki podają, że okresowo (jesień - zima) boryka się z nim nawet co drugi Europejczyk, Azjata i Afrykanin. Za jego występowanie odpowiedzialny jest grzyb drożdżakopodobny. Jedni potrafią się go pozbyć po kilku myciach głowy u innych przyjmuje zaawansowaną odmianę w postaci łojotokowego zapalenia skóry i przenosi się na brwi, klatkę piersiową, a nawet fałdy przy nosie.

Pożywka dla grzyba

Grzyb Malassezia globosa najlepiej czuje się na tłustych włosach i skórze głowy, dlatego najczęściej objawia się u osób z genetyczną predyspozycją do jego wydzielania sebum. W rozprzestrzenianiu się pomaga mu stres, obniżony układ odpornościowy, gęste włosy a także lakier. W sprzyjających warunkach grzyb bardzo szybko się rozmnaża i wywołuje łupież suchy.

Pozbyć się raz na zawsze?

Łupież to choroba przewlekła i bardzo trudna do zwalczenia. Można ją wyleczyć, ale trzeba się liczyć z nawrotami. Konieczne jest profilaktyczne stosowanie leczniczych szamponów przeciwłupieżowych. Jak wybrać najlepszy? Zdaniem konsumentów największym zaufaniem cieszą się produkty apteczne. Preparaty z aptecznej półki zawierają w swoim składzie czynne substancje przeciwgrzybicze o wysokim stężeniu. Szampony działają bezpośrednio na przyczynę choroby, a nie tylko na jej objawy. Przykładem takiego kosmetyku są polskie produkty marki Catzy. Szampony Healing, w swoim składzie posiadają aktywną substancję czynną pirytionian cynku w stężeniu 1%, dzięki czemu działają bardzo skutecznie w walce z łupieżem i jego następstwami. Kosmetyki przeznaczone są do codziennej pielęgnacji, można ich używać aż do uzyskania pożądanego efektu kuracji. Mają przyjemny migdałowy zapach. Poza właściwościami przeciwłupieżowymi pielęgnują włosy, nadając im blask miękkość i sprężystość.


Zapobiegać łupieżowi

Jeśli to możliwe zrezygnujmy z kosmetyków do stylizacji. Żele, pianki, lakiery, a także farby koloryzujące nie są naszymi sprzymierzeńcami w walce z łupieżem. Ważna jest również dieta. Dostarczanie do organizmu wraz z pokarmem witaminy B oraz siarki wpływa korzystnie na kondycję skóry głowy, a także zmniejsza wypadanie włosów oraz reguluje wydzielanie sebum. Nasz codzienny jadłospis powinien być wzbogacony o jajka, drożdże, ryby, soję, orzechy. Dbajmy o higienę skóry głowy. Myjmy włosy tak często jak tego potrzebują. Pozostawiony łój namnaża grzyby i bakterie. Zadbajmy o aktywność fizyczną i wypoczynek na świeżym powietrzu. W ten sposób szybko dotlenimy skórę głowy, ale też pomożemy zwalczyć stres.
Łupież to jedno z najbardziej uciążliwych schorzeń skóry głowy. Nigdy nie należy go bagatelizować, gdyż może prowadzić do nasilenia się choroby.


Linia szamponów HEALING składa się z 2 produktów: szamponu przeciwłupieżowego do włosów przetłuszczających się oraz z szamponu przeciwłupieżowego do każdego rodzaju włosów.

HEALING Ziołowy Szampon Przeciwłupieżowy

Ziołowy Szampon Przeciwłupieżowy Healing to szampon, przeznaczony do włosów przetłuszczających się z łupieżem. Działa przeciwbakteryjnie, wzmacniająco i oczyszczająco. Hamuje nadmierne wydzielanie sebum. Posiada właściwości oczyszczające, eliminuje łupież. Nadaje włosom miękkość i blask. Zmniejsza świąd i działa łagodząco na skórę głowy. Aktywną substancją czynną jest pirytionian cynku w stężeniu 1%, który ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, hamuje rozwój szkodliwych patogenów. Receptura szamponu wzbogacona jest w ekstrakty ziołowe z rozmarynu, brzozy, pokrzywy i rumianku, które zmniejszają przetłuszczanie się włosów. Można go stosować codziennie, aż do uzyskania efektu kuracji.
Cena: 22,00zł
Pojemność: 200 ml
Dostępność: apteki

HEALING Szampon Przeciwłupieżowy

Szampon Healing przeznaczony jest do stosowania w przypadku łupieżu do każdego rodzaju włosów. Aktywną substancją czynną jest pirytionian cynku w stężeniu 1%, który działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo, hamuje rozwój szkodliwych patogenów. Szampon Healing starannie oczyszcza skórę głowy i eliminuje łupież. Jest delikatny. Działa kojąco na skórę. Posiada właściwości przeciwłupieżowe oraz pielęgnacyjne. Nadaje włosom blask, miękkość i puszystość. Można go stosować codziennie, aż do uzyskania efektu kuracji. Ma przyjemny migdałowy zapach.
Cena: 20,00 zł
Pojemność: 200 ml
Dostępność: apteki