Balsam do ciała z krzemem organicznym Silor+B - seria Organic Silica Invex Remedies

Autor:
Drukuj artykuł

Naukowcy spierają się, który składnik jest najlepszym sprzymierzeńcem młodej skóry. Codziennie pojawiają się nowe odkrycia i kompozycje. Ale zdecydowanymi faworytami ogromnej rzeszy naukowców i samych użytkowników pozostają naturalne składniki. Oczywiście skomponowane tak, żeby jak najefektywniej wykorzystać ich niezwykłe właściwości. Opracowana przez polską innowacyjno-wdrożeniową markę Invex Remedies technologia monojonowa sprawia, że zwykłe na pozór składniki mineralne nabierają niezwykłej mocy w walce o młodość skóry. Możemy to sprawdzić, stosując Balsam do ciała z krzemem organicznym z linii Organic Silica. Jest lekki, ale niezwykle skuteczny.

Wydajny balsam do ciała na dzień o doskonałych właściwościach odżywiających, nawilżających, regenerujących dla skóry suchej i mieszanej. Oparty na innowacyjnej technologii monojonowej zwiększającej przenikalność substancji aktywnej przez skórę. Idealnie nadaje się do skóry podrażnionej, łagodząc nieprzyjemne odczucie wywołane przesuszeniem. Zawarty w nim krzem organiczny uczestniczy w syntezie kolagenu i elastyny. Olej z zielonej kawy ma właściwości antyoksydacyjne, chroniąc skórę oraz tkankę podskórną przed działaniem wolnych rodników. Gwarantuje skórze prawidłowe nawilżenie i działa zmiękczająco. Olej arganowy dodatkowo wygładza, nawilża i wzmacnia naskórek. Witamina B3 łagodzi stany zapalne skóry oraz niweluje jej szorstkość. Witamina B5 działa łagodząco, aktywując podziały komórkowe naskórka i zapewniają skórze jędrność oraz elastyczność. Unikalny skład balsamu pozwala na jego użycie bezpośrednio przed założeniem odzieży - nie powoduje nieprzyjemnego efektu lepienia się.

Krzem organiczny i bor są podstawowymi składnikami aktywnymi linii Organic Silica o właściwościach regeneracyjnych, łagodzących i nawilżających. Minerały te odgrywają niezwykle ważną rolę w procesach odbudowy kolagenu i produkcji elastyny. Krzem jest budulcem tkanek miękkich, błon śluzowych. Odpowiada za elastyczność i młodość komórek. Substancje aktywne zawarte w linii Organic Silica wspomagają wiązanie wody w naskórku i usuwanie substancji toksycznych z komórek, stymulując ich odnowę.

Dla kogo?
Skóra sucha, szorstka i matowa.

Sposób użycia:
Nakładamy na oczyszczoną skórę całego ciała, delikatnie rozprowadzając kolistymi ruchami.
Nie stosujemy u dzieci poniżej 3. roku życia.
Produkt testowany dermatologicznie. Jego skuteczność została potwierdzona testami in vivo.

Główne składniki aktywne:
Krzem organiczny, olej z zielonej kawy, olej arganowy, witamina B3.
Monojony krzemu organicznego stymulują syntezę kolagenu, co jest wykorzystywane przez medycynę w rehabilitacji, aby skrócić czas rekonwalescencji pourazowej. Krzem wspomaga gojenie się zmian chorobowych. Zapewnia skórze elastyczność, zapobiega jej wiotczeniu i innym objawom starzenia oraz powstawaniu cellulitu.
Olej z zielonej kawy działa silnie antyoksydacyjnie, wzmacnia barierę lipidowaą naskórka oraz hamuje proces utraty wody.
Olej arganowy ma właściwości przeciwzmarszczkowe - spłyca już istniejące i zapobiega powstawaniu nowych. Wygładza i nawilża skórę. Neutralizuje wolne rodniki.

Zaawansowana technologia monojonowa opracowana w laboratoriach Invex Remedies polega na rozbijaniu struktur minerałów takich jak złoto, srebro, krzem do pojedynczych jonów (monojonów). Pozyskiwane tak cząstki minerałów są ponad dziesięciokrotnie mniejsze niż dotychczas stosowane w farmakologii i kosmetologii nanocząsteczki.
Dla najwyższej skuteczności w przenikaniu substancji aktywnej do wnętrza komórki wykorzystano dodatkowo (stosowane dotychczas wyłącznie w farmakologii) zjawisko par jonowych. Metoda ta wykorzystuje połączenie naładowanej cząstki z obdarzoną przeciwnym ładunkiem cząstką substancji aktywnej w celu tymczasowego zneutralizowania ładunku. Pary jonowe z łatwością przenikają przez lipidy warstwy rogowej i dysocjują w żywych warstwach naskórka.
Pierwiastki złota, srebra, krzemu i inne stosowane w preparatach Invex Remedies w formie monojonów są zabezpieczone przed tworzeniem się tzw. klastrów, czyli skupisk cząsteczek, które utrudniają przenikanie pierwiastków przez błony komórkowe i wywołanie zamierzonego efektu.
Opatentowana przez Invex Remedies technologia monojonowa zapewnia niezwykle małym cząsteczkom najczystszych minerałów, znajdujących się w dermokosmetykach, przenikanie do najgłębszych warstw skóry, zapewniając jej odżywianie i odnowę na poziomie komórkowym. Technologia monojonowa dostarcza organizmowi substancji aktywnych w najlepiej przyswajalnej formie.

Pojemność: 200 ml (opakowanie z dozownikiem)
Cena - ok. 38 zł
www.invexremedies.pl

Szeroka gama kosmetyków z linii Organic Silica daje możliwość dopasowania optymalnej pielęgnacji do indywidualnych potrzeb. Opracowane linie kosmetyków przeznaczonych do codziennej pielęgnacji domowej można dostosować do potrzeb każdej skóry, biorąc pod uwagę jej wiek, typ lub problem. Składniki aktywne zawarte w starannie opracowanych recepturach wszystkich linii są kompatybilne i odznaczają się synergią, pozwalając na łączenie kosmetyków w sposób indywidualny. Produkty powstały na bazie ultra- i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, przy wykorzystaniu opatentowanej technologii monojonowej. Kosmetyki są przebadane dermatologicznie, a ich skuteczność została potwierdzona testami in vivo.