Antybakteryjny tonik ze srebrem monojonowym Ag123 - seria Silver Touch Invex Remedies

Autor:
Drukuj artykuł

Jeżeli mamy tłustą cerę, z pewnością w czasach nastoletniego buntu stosowaliśmy silnie działające preparaty, czasem z zawartością alkoholu. Szybko się jednak przekonaliśmy, że nic na siłę, bo problematyczna cera reaguje na nią... zwiększonym wydzielaniem sebum. Lepiej wypróbować preparaty na bazie działającego przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie srebra. Na przykład monojonowego, które dociera do głębszych warstw skóry. Zastosowano je w Antybakteryjnym toniku z serii Silver Touch polskiej, innowacyjno-rozwojowej marki Invex Remedies. Kurację uzupełni płyn to twarzy i ciała z tej samej serii oraz dwa rodzaje specjalistycznego mydła.

Antybakteryjny tonik na bazie srebra monojonowego polecany szczególnie dla cery tłustej. Regularne stosowanie toniku o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych przyspiesza likwidację zmian trądzikowych. Preparat oczyszcza skórę z nadmiaru sebum i normalizuje pracę gruczołów łojowych. Dzięki zawartości alantoiny skutecznie łagodzi, koi i zmniejsza podrażnienia. Przeznaczony również dla skóry delikatnej, wrażliwej i podrażnionej.

Dzięki zawartości srebra monojonowego produkty należące do linii Silver Touch wykazują silne właściwości antybakteryjne. Regulują i ograniczają wydzielane sebum. Przyspieszają likwidację zmian trądzikowych i zapobiegają powstawaniu nowych wykwitów na skórze. Skracają czas gojenia się i regeneracji skóry. Łagodzą jej podrażnienia, koją i odświeżają.

Produkty z linii Silver Touch mogą stanowić uzupełnienie linii Golden Touch oraz Organic Silica. Substancje aktywne zawarte we wszystkich liniach są kompatybilne i charakteryzują się synergią.

Dla kogo?
Skóra tłusta i mieszana, skłonna do powstawania zmian, cera problematyczna (trądzik, łuszczyca w fazie nieaktywnej). Może być stosowany jako produkt łagodzący podrażnienia, na przykład po goleniu albo depilacji.

Sposób użycia:
Nanosimy na oczyszczoną skórę, pozostawiamy do wchłonięcia. Nie stosujemy u dzieci poniżej 3. roku życia.

Produkt testowany dermatologicznie. Jego skuteczność została potwierdzona testami in vivo.

Główne składniki aktywne:
Srebro monojonowe, alantoina.

Srebro monojowe - ma silne właściwości bakteriobójcze, przeciwzapalne, przeciwwirusowe i grzybobójcze. Stymuluje proces regeneracji komórek. Reguluje wydzielanie sebum, utrzymując zbyt suchą albo zbyt tłustą skórę w stanie równowagi. Gwarantuje optymalne nawilżenie skóry i chroni ją przed działaniem szkodliwych czynników termicznych i biochemicznych oraz kurzem, wiatrem i mrozem.

Alantoina - regeneruje skórę i przyspiesza gojenie, działa łagodząco, zmiękczająco i kojąco. Nie powoduje alergii.

Zaawansowana technologia monojonowa opracowana w laboratoriach Invex Remedies polega na rozbijaniu struktur minerałów takich jak złoto, srebro, krzem do pojedynczych jonów (monojonów). Pozyskiwane tak cząstki minerałów są ponad dziesięciokrotnie mniejsze niż dotychczas stosowane w farmakologii i kosmetologii nanocząsteczki.

Dla najwyższej skuteczności w przenikaniu substancji aktywnej do wnętrza komórki wykorzystano dodatkowo (stosowane dotychczas wyłącznie w farmakologii) zjawisko par jonowych. Metoda ta wykorzystuje połączenie naładowanej cząstki z obdarzoną przeciwnym ładunkiem cząstką substancji aktywnej w celu tymczasowego zneutralizowania ładunku. Pary jonowe z łatwością przenikają przez lipidy warstwy rogowej i dysocjują w żywych warstwach naskórka.
Pierwiastki złota, srebra, krzemu i inne stosowane w preparatach Invex Remedies w formie monojonów są zabezpieczone przed tworzeniem się tzw. klastrów, czyli skupisk cząsteczek, które utrudniają przenikanie pierwiastków przez błony komórkowe i wywołanie zamierzonego efektu.

Opatentowana przez Invex Remedies technologia monojonowa zapewnia niezwykle małym cząsteczkom najczystszych minerałów, znajdujących się w kosmetykach, przenikanie do najgłębszych warstw skóry, zapewniając jej odżywianie i odnowę na poziomie komórkowym. Technologia monojonowa dostarcza organizmowi substancji aktywnych w najlepiej przyswajalnej formie.

Pojemność: 100 ml i 200 ml

Ceny (odpowiednio) - ok. 49 zł i 69 zł