Skuteczna walka z celulitem za pomocą masażu próżniowego

Autor: Magdalena Czajka
Drukuj artykuł
Masaż próżniowy to nieinwazyjna terapia próżniowa, czyli nieoperacyjna metoda polegająca na zasysaniu próżnią powierzchniowych warstw skóry.

Zasysanie otwiera naczynia krwionośne zamknięte przez siłę pompującą serca, co prowadzi w ciągu życia pacjenta do znanych nam wszystkim procesów takich jak : miejscowe nagromadzenie tłuszczu, cellulit i inne zmiany oraz patologie tkanki łącznej.

Masaż próżniowy zwiększa krążenie płynów i ta poprawa jest odczuwalna już przy pierwszej sesji. Pacjentka wraca do domu w lepszym nastroju, widocznie zwiększa się diureza, ponieważ cząsteczki kwasów tłuszczowych są usuwane w naturalny sposób (z moczem). Każda sesja zwiększa diurezę u pacjentki nawet o 50%. Razem z nadmiarem wody usuwane są toksyny, które powodują zwiększanie się cellulitu. Optymalne wyniki uzyskuje się po 10 zabiegach. Aby ocenić te zmiany, bierzemy pod uwagę parametry kliniczne takie, jak wygląd skóry "bardziej miękka i gładsza" - oraz poprawę krążenia.

Jedna sesja trwa od 45 minut do 1 godziny. Zależy od rodzaju zabiegu: dłużej trwa modelowanie całego ciała, mniej czasu zajmuje rozbijanie miejscowo nagromadzonego tłuszczu.

Zabieg nie jest bolesny, pacjentka leży na kozetce, a resztę wykonuje osoba obsługująca urządzenie. W trakcie zabiegów i po każdej sesji pacjentka czuje się komfortowo. Cellulit 2 i 3 stopnia może zostać wyleczony. Wyleczyć można nawet najgłębszy cellulit, charakteryzujący się węzłami lub bolesnymi kulkami w otoczeniu tłuszczu, który zazwyczaj nie pozwala pacjentce spać na boku. Do skorzystania z w/w zabiegów zaprasza Studio Urody Glamshine w Poznaniu.