Jak malować oczy aby przyciągały spojrzenia innych?

Autor: Kasia Katarzyna
Drukuj artykuł

Makijaż ma za zadanie podkreślać naszą urodę! Aby to jednak było możliwe musi być dobrze wykonany. Każda z nas ma inny kształt oczu i inne rzęsy, dlatego też nasze makijaże będą się różnić od siebie. Również kolor naszej cery ma tutaj duże znaczenie.

Poniżej przedstawiam zasady malowania oczu w zależności od ich wielkości i układu.

Małe oczy:

Posiadaczki takich oczu powinny unikać ciemnych cieni i kresek pod oczami ponieważ sprawi to, że będą wyglądały na mniejsze niż są w rzeczywistości. Aby je powiększyć polecam zrobienie czarnej kreski na górnej powiece co spowoduje, że oczy optycznie się powiększą i będą prezentować się bardzo dobrze.

Oczy szeroko rozstawione:

Do makijażu takiego typu oczu należy używać ciemnych cieni, które optycznie powiększą oczy; cień należy nakładać wyżej w kąciku wewnętrznym oka, tuż pod linią brwi, natomiast w kąciku zewnętrznym nieco niżej. Taki makijaż sprawi, że optycznie przybliżą się do siebie.

Mała odległość między oczami:

Kiedy odległość między oczami jest niewielka, należy ciemnym cieniem pokryć jedynie zewnętrzną część powieki. Odradzam malowanie ciemnym cieniem kącików wewnętrznych oczu!

Makijaż dla osób starszych:

Osoby w starszym wieku powinny zrezygnować z ciemnych cieni i kredek do oczu, które nie wyglądają ładnie na ich powiekach, nie należy również stosować perłowych i błyszczących cieni, które dodają lat. Cienie dla osób starszych powinny być matowe i jasne, sprawią, że oczy będą wyglądać młodziej.


Myślę, że te rady pomogą wam w wykonaniu perfekcyjnego makijażu, który sprawi, że będziecie wyglądać i czuć się świetnie.