Mikrodermabrazja - mechaniczne złuszczanie naskórka

Autor: KATARZYNA KRYSZTOFIAK
Drukuj artykuł

Mikrodermabrazja diamentowa to krótki, bezbolesny zabieg polegający na mechanicznym złuszczaniu naskórka opierającym się na tarciu i podciśnieniu.

Podciśnienie naciąga skórę i zasysa starty naskórek. W zależności od rodzaju skóry stosuje się końcówkę z odpowiednią gradacją. Najefektywniejszy wpływ na przebudowę skóry ma częstsze tarcie przy niewielkiej sile ssącej.

Wykonany właściwie zabieg pozbawiony jest wszelkich działań niepożądanych, może być stosowany u osób o wrażliwej i płytko unaczynionej skórze. Nie wymaga rezygnacji z normalnego trybu życia i wyłączenia z pracy zawodowej.

Wskazaniami do zabiegu są: blizny potrądzikowe, łojotok i rozszerzone pory, trądzik zaskórnikowy, szorstki zrogowaciały naskórek, suchość skóry, rozstępy, przebarwienia, drobne zmarszczki oraz jako przygotowanie do zabiegów medycyny estetycznej.

Mikrodermabrazję powinno się wykonywać, co 7-10 dni w cyklu 8-10 zabiegów.

Podczas wykonywania zabiegu można zaobserwować efekt złuszczenia skóry i zaczerwienienie, które powinno być równomierne. Nie należy stosować mikrodermabrazji w okresie lata ze względu na możliwość wystąpienia przebarwień. W przypadku nasłonecznienia w pozostałe pory roku ważne jest zastosowanie kremu z filtrem minimów SPF 20.

Skóra po zabiegu jest gładka, rozjaśniona. Wyraźnie poprawia się jej sprężystość w wyniku pobudzenia fibroblastów do produkcji kolagenu, skutecznie regeneruje i odmładza skórę.


Do skorzystania z w/w zabiegu zaprasza SPA CENTRUM KOSMETYKI ESTETYCZNEJ w Płocku.