Dr Irena Eris CAPILARIL - kosmetyki dla skóry dojrzałej , naczynkowej

Autor: MAGDALENA PAWŁOWSKA
Drukuj artykuł


Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris wprowadza na rynek nowe, zaawansowane produkty do cery dojrzałej, naczynkowej. Uzupełniły one istniejące już linie Dr Irena Eris Incentive( pielęgnacja 40+) i Fortessimo Maxima ( pielęgnacja 55+). Jednocześnie tworzą one odrębną serię CAPILARIL.

W skład Dr Irena Eris Incentive CAPILARIL wchodzą:

- Wzmacniający krem przeciwzmarszczkowy na dzień spf 15 dla cery naczynkowej
- Uelastyczniający krem poprawiający gęstość skóry na noc dla cery naczynkowej
- Rozświetlający krem przeciwzmarszczkowy pod oczy na noc dla cery naczynkowej

W linii Dr Irena Eris Fortessimo Maxima CAPILARIL znalazły się:

Wzmacniający krem przeciwzmarszczkowy na dzień dla cery naczynkowej
Silnie wygładzający krem przeciwzmarszczkowy na noc dla cery naczynkowej


Jakie procesy zachodzą w skórze po 40 roku życia:

Od około 40 roku, gdy rozpoczyna się proces starzenia, pielęgnacja skóry naczynkowej powinna być skierowana w kierunku wzmocnienia struktury skóry. Z wiekiem, z jednej strony następuje zmniejszenie zdolności komórek do wytwarzania włókien podporowych: kolagenu i elastyny (głównego budulca tych struktur), z drugiej - degradacja tych włókien (wskutek aktywności enzymów rozkładających kolagen tzw. metaloproteinaz). Zmniejsza się także zdolność do podziałów komórek naskórka osłabiając proces jego odnowy.

Dodatkowo, z wiekiem postępuje zanik naczyń krwionośnych odżywiających skórę. W części naczyń dochodzi do zarastania ich światła, a u części do ich poszerzenia, co objawia się jako teleangiektazje, które z wiekiem coraz bardziej widoczne przez cienki naskórek. Funkcjonowanie sieci naczyń krwionośnych skóry jest zależne od szeregu czynników. Na część z nich nie mamy wpływu są to predyspozycje genetyczne czy zaburzenia hormonalne. Do czynników nasilających objawy skóry naczynkowej należą czynniki zewnątrzpochodne takie jak promieniowanie UV, mróz, wiatr, dieta, stres. Po 40 roku życia zwykle następuje zaostrzenie objawów skóry naczynkowej.

Wsparcie dla skóry naczynkowej

Wśród składników aktywnych wzmacniających kondycję skóry dojrzałej, naczynkowej znakomicie sprawdzają się nowoczesne peptydy oraz ekstrakty z alg pod ich wpływem synteza białek podporowych oraz białek macierzy międzykomórkowej skóry jest zwiększona. Skóra odzyskuje swe naturalne rusztowanie. Poprawia się jej sprężystość, jędrność i elastyczność. Niezwykle istotne jest również wspieranie funkcji barierowej skóry przy pomocy preparatów kosmetycznych. Kluczowe jest zastosowanie silnie higroskopijnych substancji (np. gliceryna, kwas hialuronowy) oraz substancji działających na zasadzie okluzji tworzących na skórze swoisty opatrunek np. oleje roślinne bogatych w nienasycone kwasy tłuszczowe oraz woski.