W DOBREJ FORMIE PO PORODZIE!

Autor: Kasia Katarzyna
Drukuj artykuł

Urodziłaś dziecko, jesteś szczęśliwą mamą, która nie może nacieszyć się swoim skarbem? Jedynym problemem, który Cię martwi jest Twoja figura? Nie załamuj się i zacznij pracować nad swoim ciałem! Mit, że po ciąży nie można wrócić do swojej figury został już dawno obalony.

Są skuteczne sposoby aby twoja figura wróciła do formy!

Jedz miej ale częściej:

Lepiej zjeść więcej posiłków robiąc między nimi 2-3 godzinne przerwy niż zjeść jeden bardzo obfity; staraj się spożywać pokarm o tych samych godzinach a do swojej diety wprowadź dużo warzyw.

Ćwicz piersi:

Po urodzeniu dziecka Twoje piersi zmienią się i stracą swoją jędrność. Jeżeli jednak zaczniesz ćwiczyć mięśnie klatki piersiowej to szybko odzyskają swój kształt.

Pajączki:

Niestety pajączki, które w okresie ciąży pojawiły się pod kolanami nie znikną same. Powinnaś pójść do lekarza, który podpowie Ci jakie lekarstwa lub zabiegi pomogą w pozbyciu się tego problemu.

Masaż wodny:

Codziennie rób masaż wodny pod prysznicem. Na zmianę zimnym i gorącym strumieniem masuj swoje uda i brzuch. Taki zabieg ujędrni Twoją skórę.

Nawilżenie:

Staraj się dwa razy dziennie wcierać w skórę nawilżający balsam. Pamiętaj nawilżona skóra to piękna skóra.

Fitness:

Przy malcu możesz narzekać na brak czasu. Ale zamiast ćwiczeń na siłowni możesz codziennie zabierać dziecko na 30 minutowy spacer. Powinnaś na zmianę iść w szybkim i wolnym tempie. Spacer świetnie wpłynie na Twoją figurę a świeże powietrze będzie dobroczynne dla zdrowia malca.