Ochrona wrażliwej skóry dziecka

Autor: Kasia Katarzyna
Drukuj artykuł


Seria Kids stworzona została specjalnie dla najmłodszych amatorów słońca, przeznaczona jest do długotrwałej i intensywnej ochrony delikatnej skóry dziecka powyżej 6-go miesiąca życia.

Kosmetyki z serii Kids opracowane zostały pod szczególną kontrolą i otrzymały pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

Zawarty w preparatach system fotostabilnych filtrów UVA i UVB (m.in. filtr mineralny) witamina E oraz masło shea, ograniczają ryzyko wystąpienia poparzeń oraz podrażnień słonecznych. Kosmetyki serii Kids, z uwagi na zawartość wyjątkowych składników, mają również właściwości pielęgnacyjne. Wrażliwa skóra dziecka pozostanie znakomicie nawilżona i natłuszczona dzięki bogatemu w witaminy, chlorofil i nienasycone kwasy tłuszczowe olejowi avocado. Ehinacea stymuluje naturalne procesy obronne i regeneracyjne.

Seria Kids oferuje kosmetyki bez zapachu jak również o przyjemnym zapachu gumy do żucia, które nie zawierają alergenów. Wygodne dozowanie ułatwia stosowanie kosmetyków ochronnych na skórze dziecka.


Seria Family oferuje szeroką gamę produktów ochronno-pielęgnacyjnych o zróżnicowanej wysokości ochrony UV rekomendowanych przez Klinikę Dermatologii w Łodzi.

Zastosowany w nich system fotostabilnych filtrów słonecznych chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB. Gwarancją skuteczności w działaniu kosmetyków z serii Family są specjalnie dobrane składniki aktywne. Masło shea i witamina E neutralizują wolne rodniki i zachowują młody wygląd skóry. Ekstrakt ze słonecznika, zawarty w formule produktów, odżywia skórę i ma działanie fotoochronne. Kompleks ujędrniający, oparty na wyciągu z nasion kawy zielonej i ostrokrzewu paragwajskiego, aktywnie stymuluje proces spalania tłuszczu i zapobiega jego dalszemu powstawaniu.

Wchodzące w skład serii Family mleczka, emulsje i balsamy doskonale nawilżą naszą skórę pozostawiając ją elastyczną i miękka w dotyku dzięki zawartości Glucamu. Produkty przeznaczone do stosowania po opalaniu również zapewniają skuteczną pielęgnację ciała. Zawarte w nich D-pantenol i alantoina doskonale koją i łagodzą, likwidując uczucie "palącej skóry". Olej z pestek winogron zadziała normalizująco, natomiast olej sojowy delikatnie natłuści i odżywi skórę po opalaniu. Witamina A posiada właściwości regenerujące i stymuluje procesy odnowy skóry. Właściwy poziom nawilżenia skóry zapewnią zawarte w nich kolagen roślinny i gliceryna.

Wygodne dozowanie, duże pojemności opakowań oraz delikatne zapachy sprawiają, że produkty z serii Family są chętnie używane przez całą rodzinę.


Czy wiesz, że...


- 52% Polaków deklaruje, że lubi się opalać na słońcu. Amatorami słonecznych kąpieli są częściej kobiety - 56% wśród nich odpowiada, że lubi się opalać w porównaniu do 47% w grupie mężczyzn.
- Polacy najchętniej sięgają po kosmetyki do opalania w formie emulsji, balsamu, mleczka (55%) - formy te są szczególnie popularne wśród pań. Panowie natomiast chętniej korzystają z kosmetyków w formie sprayu lub oliwki;
- Najpopularniejsza wysokość filtra ochronna stosowanego przez Polaków mieści się w przedziale od SPF 6 do SPF 15.
- Wciąż niska jest świadomość ryzyka związanego z nie stosowaniem kosmetyków chroniących przed negatywnym działaniem promieni UV. Tylko 27% Polaków deklaruje, że używa kosmetyków do opalania
z filtrami ochronnymi. Wśród kobiet występuje trzy razy większy odsetek korzystających z kosmetyków do opalania z filtrami ochronnymi (39%) niż wśród mężczyzn (13%).