KIEDY JEST NAJLEPSZY CZAS NA DZIECKO?

Autor: KATARZYNA PAŁYS
Drukuj artykuł

W dzisiejszym świecie czas płynie bardzo szybko, mamy wiele obowiązków ciągle jesteśmy zabiegani, zmęczeni. Pewnie wielu z Was zastanawia się dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta - chcemy się uczyć, pracować, robić karierę zarabiać pieniądze. A co z założeniem rodziny? Wiele par zwleka z tą decyzją, czekają na lepszy moment... ale kiedy jest ten lepszy moment? Z decyzją można zwlekać w nieskończoność ale czy później nie będzie za późno?

Najlepszy czas na ciążę to 20-25 lat. Z upływem czasu szanse na zajście w ciąże maleją. A z wiekiem wzrasta również ryzyko chorób zarówno matki jak i dziecka. Istnieje większe ryzyko poronień lub przedwczesnych porodów.

Z drugiej strony człowiek nie jest tylko istotą biologiczną. Dlatego też przy planowaniu ciąży należy wziąć pod uwagę czy jesteśmy w stanie utrzymać dziecko, rodzinę, czy jesteśmy gotowi poświęcić mu czas, dać mu miłość, dach nad głową. Należy pamiętać, że niekoniecznie musimy być bogaci aby wychować dziecko najważniejsze jest przecież to aby było wychowywane w domu przepełnionym miłością.

Dlatego zastanówcie się co w waszym życiu jest ważniejsze praca, pieniądze, nowy samochód czy dziecko i kochająca rodzina. Nie należy zwlekać w nieskończoność bo można przegapić szansę na prawdziwe szczęście.