Kosmetyki dla alergików i skóry nadwrażliwej.

Autor: Cedrynek Cedrynek
Drukuj artykuł


Skóra szczególnie wrażliwa silnie reaguje na wahania temperatur i stres poprzez niepożądane zaczerwienienia, uczucie napięcia i podrażnienia. Potrzebuje szczególnie troskliwej i uważnej pielęgnacji. Skomplikowane chemiczno - syntetyczne receptury często obciążają wrażliwą i alergenną skórę. Dlatego właśnie stworzono serię PUR firmy Logona.

Bardzo delikatna skóra potrzebuje zrównoważonego systemu mycia i pielęgnacji, aby zredukować do minimum ryzyko nietolerancji.

Seria PUR firmy Logona została stworzona specjalnie dla potrzeb wrażliwej i podrażnionej skóry, także z naczynkami. Kombinacja łagodnych, naturalnych substancji pielęgnacyjnych i nawilżających troszczy się o poprawną równowagę skóry. Kwasowy płaszcz ochronny i siły obronne skóry chronią ją przed negatywnym wpływem środowiska. Dzięki temu nadwrażliwa skóra powraca do swojej naturalnej równowagi i zdrowego wyglądu.

W skład serii wchodzą mleczko oczyszczające, krem nawilżający, szampon i żel pod prysznic, lotion do ciała, dezodorant oraz mydło.

Szampon i żel pod prysznic w jednym - polecany jest do codziennej pielęgnacji skóry i włosów przy alergicznych reakcjach na środki konserwujące, barwniki lub ekstrakty ziołowe.

Łagodnie oczyszcza i odświeża skórę i włosy przy pomocy delikatnych substancji myjących naturalnego pochodzenia. Roślinna gliceryna wspomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wilgotności w skórze.

Polecany i testowany przez Niemiecki Związek Alergików i Astmatyków (DAAB). Stwierdzono, iż alergia na naturalne substancje jest często wynikiem alergii na substancje chemiczne. Dlatego w kosmetykach serii PUR rezygnuje się z ekstraktów ziołowych i olejków eterycznych.