Olej arganowy kosmetyczny i jego działanie.

Autor: SYLWIA MUCHA
Drukuj artykuł


Wiele naturalnych substancji ma dobroczynny wpływ na nasz organizm, chociaż sami często nie zdajemy sobie sprawy. Co więcej, często mogą one zastąpić drogie i nie zawsze skuteczne kosmetyki, które stosujemy na co dzień. Jedną z takich cudownych substancji jest olej arganowy, który często bywa określany mianem naturalnego eliksiru młodości.

Kosmetyczny olej arganowy bije na głowę większość preparatów przeciw starzeniu się skóry. Jego dobroczynne działanie związane jest z wysoką zawartością takoferoli, które działają odmładzająco i regenerująco na skórę. Dzięki temu jest ona znaczniej bardziej odporna na pojawianie się pierwszych zmarszczek i przebarwień związanych z wiekiem. Kosmetyczny olej arganowy zalecany jest przede wszystkim do codziennej pielęgnacji cery dojrzałej, nie jest to jednak jego jedyne zastosowanie.

Dzięki silnym właściwościom regenerującym doskonale sprawdza się również w leczeniu wielu dolegliwości skórnych, takich jak chociażby trądzik młodzieńczy, czy łuszczycy. Zauważalnie przyspiesza gojenie się ran i oparzeń. Chroni skórę przed szkodliwym wpływem wiatru i słońca, na które niemal codziennie wystawiana jest nasza skóra.

Kosmetyczny olej arganowy może zastępować szereg innych kosmetyków, których używamy na co dzień : podkład, krem nawilżający, balsam do ciała, a nawet mleczko do demakijażu.

Wobec tak dobroczynnych właściwości i wszechstronnego zastosowania, nikogo nie dziwi już fakt, że kosmetyczny olej arganowy z dnia na dzień zyskuje coraz większą popularność. Ty również powinnaś mieć go w swojej kosmetyczce.