REGENERIS - czym jest ten zabieg?

Autor: ANNA JURGIELANIEC
Drukuj artykuł

Regeneris, czyli osocze bogatopłytkowe, zawiera komórki i czynniki wzrostu z własnej krwi, które pobudzają skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. W efekcie staje się ona gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza.

Regeneris jest przy tym produktem w 100% biokompatybilnym (w związku z tym, że pochodzą z krwi pacjenta, ryzyko reakcji immunologicznej jest wyeliminowane), a rewitalizacja skóry twarzy możliwa jest dzięki, tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej (Autologous Cellular Regeneration), czyli regeneracja komórek skóry dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych.

Autologiczna Terapia Komórkowa wykorzystuje bogactwo czynników wzrostu zawartych w osoczu bogato płytkowym oraz proces stymulacji mezenchymalnych komórek macierzystych do regeneracji i rewitalizacji uszkodzonej skóry. Terapia ta wykorzystuje bogactwo czynników wzrostu zawartych w osoczu bogato płytkowym oraz proces stymulacji mezenchymalnych komórek macierzystych do regeneracji i rewitalizacji uszkodzonej skóry.

Osocze bogatopłytkowe Regeneris jest autologicznym koncentratem ludzkich płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Osocze to zawiera szereg fundamentalnych białkowych czynników wzrostu, które są wydzielane przez aktywowane płytki krwi, aby inicjować proces regeneracji tkanek. Ponieważ wszystkie składniki są w 100% biokompatybilne.

Zastosowanie Regeneris

Technologia oparta na osoczu bogato płytkowym stosowana jest z ogromnymi sukcesami od ponad 10 lat w chirurgii rekonstrukcyjnej, ortopedii, stomatologii. Szczególnie w gojeniu ran, odbudowie tkanki kostnej czy regeneracji i gojeniu tkanek przyzębia. W medycynie estetycznej osocze bogato płytkowe stosowane jest od 2003 roku (we Francji, Włoszech, w Wielkiej Brytanii). Podstawowe wskazania to przede wszystkim poprawa wyglądu takich miejsc, jak:

- policzki
- fałdy nosowo-wargowe
- okolice oczu (kurze łapki, cienie), powieki
- usta, podbródek, czoło
- fałdy na szyi i karku
- dekolt
- dłonie
- wypełnianie blizn po trądziku
- łysienie typu męskiego

Regeneris przeznaczony jest głównie dla pacjentów, których skóra wymaga odnowy oraz takich, którzy poszukują produktów naturalnych lub są uczuleniu na inne produkty.

Regeneris przywraca skórze:

- młodość i witalność
- poprawia gęstość i napięcie skóry
- odżywia ją i regeneruje
- a także poprawia jej fakturę i koloryt

Podawanie Regeneris w zmarszczki uruchamia proces, którego zadaniem jest stymulowanie komórek macierzystych do namnażania oraz pobudzanie fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu, co ma doprowadzić do regeneracji i odnowy skóry, jej nawilżenia i odmłodzenia. Proces starzenia się naszej skóry związany jest, bowiem ze spowolnieniem odnowy komórkowej naszego ciała i ich zmniejszoną zdolnością regeneracji.

Jak wygląda zabieg z użyciem Regeneris?

Zabieg przeprowadzany w gabinecie to proces dość szybki i prosty. W pierwszej fazie lekarz pobierze niewielką ilość (6-18 ml) krwi do specjalnych próbówek, które następnie poddaje się wirowaniu. W ciągu 5 minut następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Do próbówek należy dodać specjalny odczynnik, który aktywuje płytki krwi do produkcji czynników wzrostu (za precyzyjne oddzielenie osocza bogatopłytkowego od krwi "czerwonej" odpowiedzialny jest specjalny opatentowany żel umieszczony w probówkach). W taki sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe, które następnie staje się bazą do wykonania zabiegu.

Regeneris można wstrzykiwać do skóry na różne sposoby. Z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii, bądź też liniowo, wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry. Jeden z zestawów zawiera również specjalną maskę komórkową, która znajduje zastosowanie w regeneracji skóry twarzy po zabiegach medycyny estetycznej, jak peelingi, mikrodermabrazja czy laser.