LNIANA BIŻUTERIA AUTORSKA

Autor: Katarzyna Rymarz
Drukuj artykuł

Śliwkolandia to kraina, w której z myślą o kobietach powstaje bardzo kobieca biżuteria.

Piękno, czar i tajemnica tkwią w kobiecie, a Ja próbuję jedynie odkryć te tajemnice i ubrać je w kolory. Wykonuję projekty w pojedynczych egzemplarzach jak i seriach limitowanych. Moje prace oscylują wokół designu emocjonalnego. Akceptuję wszelkie asocjacje z naturą, stąd wybór materiałów: polska przędza lniana, bawełna, szkło, minerały, drewno. Jestem fanem rękodzieła, gdyż tylko w pojedynczym egzemplarzu tkwi prawda i magia zarazem.

Jedna z moich klientek użyła pięknego sformułowania:
"jeśli jeszcze nie wiesz kim naprawdę jesteś załóż choć raz śliwkowy naszyjnik;)"


Propozycja nr 1

- "summer dream" to eksplozja barw i kształtów. Kolie z tej serii pozwolą kobiecie poczuć się naprawdę wyjątkowo. Naszyjnik wykonany na kilkudziesięciu sznurkach polskiej przędzy lnianej z setek wielobarwnych i różnokształtnych korali szklanych, drewnianych, muszelek, minerałów, masy perłowej. Jest to dodatek jak wspomina wiele śliwkowych klientek "czarodziejski". Dzięki niemu wielokrotnie zwracały na siebie uwagę wśród znajomych, a nawet przypadkowych przechodniów na ulicy.


Propozycja nr 2

- "abrakadabra" to kolie będące niemal negatywem "summer dream", ale tylko na pozór. Posiadają zupełnie inną energię, a dzięki otoczeniu czarnej przędzy lnianej stają się tajemnicze, wieczorowe i kuszące.


Propozycja nr 3

- romantyczna "madlen" to bogata kolia wykonana na naturalnej przędzy lnianej z korali w tonacji pudrowego różu połączonego z szarościami i subtelnymi błękitami paryskimi. Jest doskonałym dodatkiem do stonowanych strojów. Stanowi uzupełnienie zarówno "małej czarnej" jak i sukni wieczorowej.


Propozycja nr 4

- "wieczorowa madlen" stonowana i subtelna pełna uspokojonych szarości, głębokich czerni kontrastujących ze światełkami bieli. Na dziesiątkach sznurków lnianych niczym plejada gwiazd na firmamencie wibrują różnokształtne korale i minerały. Każdego dnia można odkryć w niej coś nowego.


Propozycja nr 5

- "turkuslandia" to monochromatyczna kompozycja gamy błękitów i turkusów połączonych przędzą lnianą. "Turkuslandia" ożywi stonowaną garderobę i nawet w pochmurne dni poprawi nastrój swoimi świetlistymi lazurami....biżuteria nie jest abstrakcją...jest odbiciem emocji, wrażliwości i miłości do człowieka...najpierw trzeba zostać rzemieślnikiem kochającym ludzi, a dopiero później można pozwolić innym nazywać się artystą...

Zapraszam do odwiedzin autorskiej galerii artystycznej NIEBIESKA ŚLIWKA