Kosmetyki z Morza Martwego - naturalna pielęgnacja

Autor: kosmetyki maya
Drukuj artykuł
<b>Morze Martwe to tak naprawdę nie morze, tylko duże jezioro położone na terytorium Izraela i Jordanii.</b> Leży w najgłębszej depresji świata, której jego głębokość sięga prawie 400 m. Do tego, by leżeć na wodzie w Morzu Martwym i czytać gazetę, nie potrzeba dmuchanego materaca. Morze Martwe jest tak słone, że bez trudu unosi na powierzchni nawet największych grubasów. </b>Zawartość w wodzie i powietrzu wielu minerałów powoduje, że od dziesięcioleci przybywają w jego okolicę po urodę i zdrowie turyści z całego świata.</b>

Leczenie chorób skórnych nad Morzem Martwym należy historycznie do skutecznych sposobów leczenia. Minerały z tego morza są naturalnymi produktami o szczególnych właściwościach z których już od wieków korzystają miliony ludzi.
<b>Sól i błoto z MM działa uspokajająca i relaksująco na całe ciało m.in. oczyszcza, rewitalizuje oraz usuwa ze skóry szkodliwe substancje.</b> Minerały zawarte w soli dodają cerze świeżości, witalności i blasku, nawilżając ją i oczyszczając, przez co pozostaje ona miękka i delikatna.

Sól i błoto wykazuje antyseptyczne działanie, ma zastosowanie w leczeniu trądziku, łuszczycy, egzemach, bólach i napięciu mięśni. Zapobiega nadmiernemu wysuszaniu skóry, poprawia przemianę materii w komórkach oraz przyczynia się do jej regeneracji. Regularne stosowanie naszej soli z Morza Martwego działa wyszczuplająco i przyczynia się do likwidacji cellulitu. Pobudza krwioobieg, złuszcza martwy naskórek, ujedrnia, zmiękcza i wygładza skórę.

<b>Błoto z Morza Martwego</b>

Czarne błoto to kolejny skarb z Morza Martwego. Od prawieków człowiek szukał najprostszych i najszybszych sposobów oczyszczania ciała. Pierwszymi próbami było tarzanie się w szlamie, a następnie zmywanie go gorącą wodą. </b>Ludzie mieszkający w pobliżu Morza Martwego twierdzą, że ich skóra jest czystsza i zdrowsza właśnie po kąpieli w morskim szlamie. Znikają zaczerwienienia, podrażnienia a rany szybciej się goją. Chociaż maseczka lub okłady ze szlamu nie wyglądają apetycznie dają dobre i pożądane rezultaty.</b> Czarny muł z Morza Martwego jako 100% - owa maska błotna do ciała (Black Mud Body Mask) ma doskonałe właściwości kosmetyczno-lecznicze przy dermatologicznych dolegliwościach skórnych, jak łuszczyca plackowata, egzema, trądzik pospolity i różowaty, alergia skóry. W 100% naturalne błoto o właściwościach pielęgnacyjnych i terapeutycznych.<b> Maseczka błotna jest skuteczna w zwalczaniu cellulitu, tkanki tłuszczowej oraz rozstępów. Pomocna w różnych problemach dermatologicznych. Pobudza układ krążenia, usuwa niepożądane substancje szkodliwe dla organizmu co przyspiesza przemianę materii.</b> Specyficzny skład minerałów w błocie z MM czynnie przyczynia się do odnowy i regeneracji komórek skóry. Minerały przenikają głęboko do warstw skóry, oczyszczają ją i usuwają obumarłe komórki naskórka.

<b>Sól z Morza Martwego z cynamonem i pomarańczą</b>


Sól mineralna z Morza Martwego gruboziarnista z cynamonem i pomarańczą wykazuje antyseptyczne działanie, ma zastosowanie w leczeniu trądziku, łuszczycy, egzemach, bólach i napięciu mięśni. Zapobiega nadmiernemu wysuszaniu skóry, poprawia przemianę materii w komórkach oraz przyczynia się do jej regeneracji. <b>Regularne stosowanie soli z Morza Martwego działa wyszczuplająco i przyczynia się do likwidacji cellulitu. Pobudza krwioobieg, złuszcza martwy naskórek, ujędrnia, zmiękcza i wygładza skórę.</b>

Każda woda morska dzięki swojej niepowtarzalnej zawartości jest szczególnie dobrze tolerowana i absorbowana przez skórę, gdyż stężenie minerałów jest zbliżone do ludzkiej surowicy. Pod tym względem sól krystaliczna z Morza Martwego przewyższa inne. </b>W jaki sposób sole mineralne z Morza Martwego działają na skórę?</b> Powszechnie wiadomo, że komórki skóry do prawidłowego funkcjonowania potrzebują określonych minerałów i pierwiastków śladowych. Testy kliniczne wykazały, ze skóra ludzka absorbuje w stopniu najwyższym właśnie morskie minerały, które są magazynowane wybiórczo w tkankach skóry. Przeprowadzone badania naukowe udowodniły również, że tylko minerały pochodzenia morskiego wiążą trwale doprowadzoną z zewnątrz wilgoć oraz zapobiegają zbyt szybkiemu jej wydalaniu i wysuszeniu skóry.

<b>Mydło - błoto i sól z Morza Martwego</b>

Błoto i sól z Morza Martwego są naturalnymi wytworami morza znanymi ze swego dobroczynnego działania na skórę, wspomagają leczenie łuszczyc, egzem i innych skórnych dolegliwości. <b>Zaletą tych mydełek jest ich wyjątkowe działanie pielęgnacyjne, nawilżające oraz uelastyczniające skórę.</b> Działa jak dobroczynny balsam uwalniając minerały prosto do Twojej skóry. Ma delikatne działanie peelingujące. 105 g

<b>Naukowcy i kosmetolodzy są przekonani, że morze i dalej skrywa nieprzebrane bogactwo składników istotnych dla kosmetyki i medycyny.</b> Jego zasoby pozyskiwane są w kosztownych procesach w laboratoriach badawczych i hodowlanych wzdłuż całego wybrzeża Morza Martwego. Badania naukowe nad wszechstronnym wykorzystaniem wszystkich surowców naturalnych pochodzenia morskiego wciąż trwają i być może w przyszłości zaowocują kolejnymi nowinkami przydatnymi w przemyśle kosmetycznym.