Wzmocnij się przed zimą!

Autor: Katarzyna Fabijanczyk
Drukuj artykuł


Przed nami najdłuższe wieczory i zimne miesiące. Choć kochamy zimę za święta, narty i wieczory z książką, to jednak każda część naszego ciała powinna być dobrze przygotowana do niskich temperatur i braku słońca. Pielęgnacja i właściwie dobrane kosmetyki, to tylko część zadań, które musimy zrealizować. Warto zadbać o skórę i kondycję organizmu również od wewnątrz. Na rynku mamy duży wybór preparatów, które przydadzą się do tego, aby przetrwać trudny zimowy czas. I nie tylko bez przeziębień i kataru ale również z lśniącymi włosami i piękną skórą. Jeśli w nadchodzącym karnawale chcemy pokazać ciało i lśniące włosy - czas pomyśleć o tym już teraz.

Naszą uwagę zwróciły dwa produkty.

Pierwszy z nich to nowość na rynku - ASTAX 10 Stopage (produkowany w Szwajcarii dla Zepter). Jak zapewnia producent preparat wpływa korzystnie nie tylko na urodę ale i na zdrowie oraz samopoczucie.

Tabletka szczęścia? Jeśli przeanalizować jej skład, to okazuje się, że oprócz luteiny (ma działanie przeciwutleniające oraz chroniące przed szkodliwym działaniem wolnych rodników), zawiera również astaksantynę (jeden z najsilniejszych naturalnych antyoksydantów), która w naturalnej postaci występuje m.in. w algach i w łososiu.

Taka "mieszanka" składnikowa wzbogacona dodatkowo o witaminę E zwaną potocznie witaminą młodości, ma duże szanse na to, aby potwierdzać zapewnienia producenta o właściwościach oczyszczających, hamujących proces starzenia i poprawiających kondycję fizyczną. Cena nie jest niska bo u przedstawicieli Zepter można kupić preparat za ok. 145zł, ale stosując go według zaleceń wystarczy przyjmować jedną kapsułkę dziennie.

Mniejszy budżet (niewiele ponad 10zł) można przeznaczyć np. na VENISEA (producent Vitapol Farm). Ten preparat jest połączeniem skrzypu, prosa i korzenia pokrzywy, wspomaga syntezę kolagenu, zapewnia odpowiednią elastyczność i sprężystość skóry oraz przeciwdziała wypadaniu i przetłuszczaniu się włosów. Poprawia też kondycję paznokci.

Jeśli dwa razy w roku - jesienią i wiosną - przeprowadzimy krótką kurację wzmacniającą, skorzysta na tym nie tylko nasze ciało ale i samopoczucie. To jak wyglądamy i czy dobrze czujemy się we własnym ciele ma duży wpływ na pozytywne postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości. Nawet, kiedy za oknem pada, a temperatura nie zachęca do wyjścia z domu. Zdrowsze i ładniejsze przetrwamy do wiosny!