Kompleks multiwitaminowy Ovalift firmy Floslek

Autor: AGNIESZKA SAŁKOWSKA
Drukuj artykuł

Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK powiększyło serię OVALIFT o nowy preparat - KOMPLEKS MULTIWITAMINOWY.

Preparat stworzono dla potrzeb skóry dojrzałej, ze szczególnym uwzględnieniem okolic oczu, szyi i dekoltu. W recepturze preparatu zawarto m.in.: fosfolipidowy kompleks multiwitamin (A, C, E i F), który działa przeciwstarzeniowo oraz hydrolizowane proteiny pszeniczne, które działają jak szybki lifting, zwiększając napięcie i wygładzenie skóry.

Zazwyczaj po 30. roku życia pojawiają się pierwsze zmarszczki. Początkowo są to zmarszczki mimiczne, z czasem jednak powstają kolejne, które wiążą się już ze zmianami zachodzącymi w "rusztowaniu" skóry, utworzonym przez włókna zbudowane z kolagenu i elastyny, które to zanikają wraz z upływem lat. Zmarszczki szczególnie uwidaczniają się w okolicach oczu, na szyi i dekolcie. Chociaż ich pojawienie się jest nieuchronne, to istnieją sposoby na to, by znacznie dłużej cieszyć się gładką, jędrną i elastyczną skórą.

KOMPLEKS MULTIWITAMINOWY pod oczy, na szyję i dekolt z serii OVALIFT to delikatny, półprzezroczysty żel stworzony specjalnie do pielęgnacji najbardziej wrażliwych oraz podatnych na tworzenie się zmarszczek partii skóry.

Substancje aktywne zawarte w preparacie to m.in.: otoczkowany, fosfolipidowy kompleks multiwitamin (zawierający witaminy: A, C, E i F), który opóźnia procesy starzenia się skóry, przyspieszając syntezę włókien kolagenowych oraz rozjaśnia plamy pigmentacyjne spowodowane działaniem słońca i wiekiem, przeciwdziała szkodliwemu wpływowi promieniowania UV, regeneruje skórę i spłyca istniejące zmarszczki. Drugim ważnym składnikiem receptury preparatu są hydrolizowane proteiny pszeniczne, które zwiększając napięcie i wygładzenie skóry, wykazują działanie liftingujące.

Preparat polecany jest na dzień lub na noc dla skóry dojrzałej ze skłonnością do nadmiernej utraty wody, z tendencją do spadku jędrności i elastyczności. Profilaktycznie może też być stosowany przez osoby młode, jako skuteczny preparat poprawiający nawilżenie i napięcie skóry.Cena ok. 30 PLN (poj.15 ml)