Bakterie dobre w podróży

Autor: Koniecznie przeczytaj
Drukuj artykuł

Jedną z najczęstszych przypadłości "wyjazdowych", występujących u dorosłych, a przede wszystkim u dzieci, jest tzw. biegunka podróżnych. To reakcja organizmu na zmiany żywieniowe, a co za tym idzie - na zmianę flory bakteryjnej (szczególnie w krajach tropikalnych i subtropikalnych).

Aby przykra niespodzianka nie zepsuła nam i maluszkowi wakacji, warto, jeszcze przed wyjazdem, ale i w jego trakcie podawać preparaty zawierające "dobre bakterie" - bakterie kwasu mlekowego Bifidobacterium BB-12 - (dominujący szczep flory bakteryjnej u niemowląt), które pomogą w utrzymaniu prawidłowej równowagi flory bakteryjnej organizmu. Biorą one udział w obronie naszego organizmu przed namnażaniem się "złej" flory bakteryjnej, a kiedy trzeba, mobilizują do walki nasz układ odpornościowy, pobudzając wytwarzanie przeciwciał.


Dobrym pomysłem będzie zastosowanie nowości - suplementu diety acidolac baby naturalnego preparatu opracowanego specjalnie dla niemowląt już od czwartego miesiąca życia! Jest on stosowany w celu zapewnienia prawidłowej flory bakteryjnej i regulacji funkcji przewodu pokarmowego. Posiada unikalną formułę SYNBIOTYKU: probiotyczny szczep bakterii (Bifidobacterium BB-12) oraz prebiotyk: fruktooligosacharyd (FOS), przedłużający życie szczepu i kolonizację jelita.

acidolac - baby ma przyjemny, słodki smak i łatwo rozpuszcza się w wodzie czy mleku. Wygodne do podania saszetki (1-2 dziennie), co jest równie bardzo ważne, a przede wszystkim praktyczne, nie muszą być przechowywane w lodówce. Nieco starszym dzieciom - już od trzeciego roku życia - możemy podawać acidolac.


Chroni, reguluje i dzieciakom smakuje!


Opakowanie acidolac baby zawiera 10 saszetek po 1,5g każda. Cena: ok. 17 zł.
Preparat acidolac baby otrzymał godło Laur Konsumenta w kategorii Odkrycie Roku 2009.