Gładko znaczy komfortowo

Autor: Koniecznie przeczytaj
Drukuj artykuł

Codzienna depilacja najczęściej przypomina syzyfową pracę. Godziny spędzone w łazience, testowanie przeróżnych metod, a niechciane włoski i tak odrastają ze zdwojoną mocą. Teraz, wczesną wiosną warto pomyśleć o depilacji laserowej GEM-IPL, która na zawsze rozwiąże problem niechcianego owłosienia.


Odpowiedzią na walkę z nieskuteczną depilacją może być GEM-IPL - to jedno z najnowocześniejszych urządzeń wykorzystywanych w depilacji laserowej. Bezpiecznie i trwale pomaga zapomnieć o niechcianych włoskach. Specjalna głowica emituje wiązkę promieni świetlnych, które w przeciwieństwie do tradycyjnego lasera, są rozproszone i o różnej długości. Docierają nawet do głębokich warstw skóry, działają wielokierunkowo i trwale niszczą mieszki włosowe. W rezultacie - włoski przestają odrastać, a my już zawsze możemy cieszyć się gładką skórą. Zabiegi depilacji wykonywane przy użyciu GEM-IPL są bezinwazyjne, a co więcej - bezpieczniejsze niż te z użyciem tradycyjnego lasera.


- To niezwykle komfortowa metoda walki z niepożądanym owłosieniem. W przypadku GEM-IPL-u nie potrzeba stosować leków przeciwbólowych, czy aplikować kremów znieczulających - wyjaśnia dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm we Wrocławiu.


Efektywność depilacji metodą GEM-IPL jest najwyższa w przypadku pacjentów o jasnej karnacji i ciemnym owłosieniu. Ciemny włos zawiera dużo melaniny, barwnika, który jest wychwytywany przez światło lasera. Skupiona na włosie energia niszczy go wraz z mieszkiem i powoduje zahamowanie procesu wzrostu włosa. Z każdym kolejnym zabiegiem depilacji włosy odrastają wolniej, są rzadsze i jest ich mniej. Dla osiągnięcia trwałego efektu konieczne jest wykonanie kilku zabiegów w odstępach od 6 do 12 tygodni. To niezbędne, ponieważ GEM-IPL, podobnie jak tradycyjny laser, niszczy włosy w pierwszej fazie ich wzrostu, a w zależności od obszaru ciała włosy są na różnym etapie rozwoju. Zabieg nie jest czasochłonny - trwa od 15 minut w przypadku depilacji pach do półtorej godziny - w przypadku nóg.


Wczesna wiosna, kiedy skóra nie jest jeszcze opalona, to dobry moment na zaplanowanie serii zabiegów GEM-IPL. Należy bowiem pamiętać, że najważniejszym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegów depilacji laserowej jest ekspozycja skóry na słońce. Wcześniejsze zaplanowanie kuracji pozwoli latem cieszyć się idealnie gładkim ciałem.


Więcej informacji:


Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm we Wrocławiu to gabinet medyczny zapewniający nie tylko terapię chorób dermatologicznych, ale także zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej. Medyczną ofertę Centrum uzupełniają profesjonalne usługi kosmetyczne o działaniu leczniczym, pielęgnującym i upiększającym. O komfort każdego pacjenta Centrum dba zespół doświadczonych lekarzy i specjalistów, a wszystkie zabiegi wykonywane są po konsultacji i pod ścisłą kontrolą lekarza dermatologa gwarantując tym samym bezpieczeństwo i wysoką jakość. Centrum WellDerm korzysta z nowoczesnego sprzętu i najnowszych technologii.