Zaglądamy w dekolt

Autor: Koniecznie przeczytaj
Drukuj artykuł

Dekolt prawdę Ci powie - o wieku, nawykach żywieniowych, genach, które odziedziczyłaś, a nawet o tym, czy mądrze korzystałaś ze słońca. Biologię można trochę oszukać, mobilizując włókna kolagenu i elastyny do regeneracji oraz dostarczając skórze zestawu odpowiednio dobranych witamin. O "sztuczkach", które pozwalają zachować dekolt bez śladu metryki, mówi dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm.


Dekolt to obok dłoni i okolicy oczu jeden z tych obszarów kobiecego ciała, który bezbłędnie wskazuje na wiek i prowadzony tryb życia. Skóra w tym miejscu jest wyjątkowo cienka, niemal pozbawiona tkanki tłuszczowej i gruczołów łojowych. Nie służy jej intensywna ekspozycja na słońce. Zapominanie o filtrach UVA i UVB skutkuje m.in. zmarszczkami, przebarwieniami i plamami posłonecznymi.

Do listy "dekoltowych" grzechów głównych trzeba dodać niewłaściwą pielęgnację, a nawet jej brak. W końcu, ile z nas dba o codzienny demakijaż tej okolicy i nakłada odpowiedni kosmetyk? Sprzymierzeńcami gładkiego dekoltu są ćwiczenia fizyczne, zwłaszcza te poprawiające kondycję mięśni klatki piersiowej. Warto wypracować sobie też korzystne nawyki - zachowywać właściwą, tj. wyprostowaną postawę ciała i spać w taki sposób, aby na dekolcie nie powstawały "zagniecenia" (np. na plecach). Z domowych metod poprawy kondycji skóry dekoltu można polecić hartowanie, czyli naprzemienny prysznic ciepłą i zimną wodą.


Profilaktykę warto wspomóc profesjonalnymi zabiegami medycznymi.


Dekolt wcale nie musi zdradzać naszej metryki lub, co gorsza, kontrastować z zadbaną i zdrową skórą twarzy - twierdzi dr Agnieszka Bliżanowska, ekspert medycyny estetycznej z Centrum WellDerm. - O wzmocnieniu skóry dekoltu w gabinecie medycyny estetycznej warto pomyśleć pomiędzy 40 a 50 rokiem życia.


Wybrane zabiegi regenerujące dekolt:


Już jeden zabieg liftingu termicznego Zaffiro poprawi napięcie skóry, wygładzi ją i zlikwiduje siateczkę zmarszczek. Metoda ta wykorzystuje właściwości światła podczerwonego (IR), które rozgrzewa głębokie warstwy skóry do temperatury ok. 70 stopni Celsjusza, dzięki czemu pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Efekt: długofalowe pogrubienie i ujędrnienie skóry, które z czasem jeszcze się pogłębia. - Aby dodatkowo wspomóc proces odtwarzania włókien kolagenu, dobrze zaaplikować skórze witaminę C, w postaci kremu lub za pomocą mezoterapii - tłumaczy dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Wellderm.


Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego dzięki swoim wszechstronnym właściwościom pozwolą zlikwidować zarówno drobne zmarszczki, jak i głębokie bruzdy, a na dodatek nawilżą skórę. - Preparat dobieramy w zależności od oczekiwanych rezultatów - wyjaśnia dr Bliżanowska. Gęste utworzą naturalną siatkę utrzymującą dekolt w ryzach, dzięki czemu znikną nieestetyczne zagniecenia, a skóra stanie się gładka. Te o bardziej płynnej konsystencji, podawane na zasadzie mezoterapii, przywrócą jej właściwy stopień nawilżenia, chroniąc jednocześnie przed nadmiernym odparowywaniem wody z organizmu.

Myśląc o intensywnej regeneracji dekoltu, warto rozważyć popularną mezoterapię. Tutaj sprawdzają się preparaty z embryoblastami lub koktajle witaminowe, także z dodatkiem kwasu hialuronowego. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest możliwość dostarczenia głębokim warstwom skóry dobroczynnych w działaniu wyciągów komórkowych. Embryoblasty zawierają szeroką gamę składników niezbędnych do wzrostu komórkowego, w tym: witaminy, minerały, aminokwasy, kwasy nukleinowe oraz cząstki stymulujące czynniki wzrostu - wyjaśnia dr Agnieszka Bliżanowska.

Sculptra to nowoczesny zabieg o potwierdzonej skuteczności, który wykorzystuje właściwości kwasu polimlekowego. Preparat odbudowuje objętość tkanek, która z wiekiem w naturalny sposób maleje. Sculptra wzmaga też produkcję kolagenu, co przywraca jędrność skórze. Efekty zabiegu można porównać do liftingu - obwiśnięcia, fałdy i bruzdy znikają, a dekolt odzyskuje młodzieńczą linię. - Miejsca podania Sculptry wybiera się w taki sposób, aby w skórze mogło powstać coś na kształt rusztowania z włókien kolagenu i elastyny, które napnie dekolt i uzupełni ubytki w tkankach - wyjaśnia dr Edyta Engländer z Centrum WellDerm, która specjalizuje się w zabiegach podawania Sculptry.

Pierwsze efekty zabiegu można zobaczyć po 4-6 tygodniach, pełne - po pół roku. Utrzymują się nawet dwa lata. Wskazana jest seria zabiegów, których liczbę uzależnia się od wieku i stanu skóry pacjenta. Czterdziestolatkom zaleca się serię trzech-czterech, pięćdziesięciolatkom trzech-pięciu.


Więcej informacji:


Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm we Wrocławiu to gabinet medyczny zapewniający nie tylko terapię chorób dermatologicznych, ale także zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej. Medyczną ofertę Centrum uzupełniają profesjonalne usługi kosmetyczne o działaniu leczniczym, pielęgnującym i upiększającym. O komfort każdego pacjenta Centrum dba zespół doświadczonych lekarzy i specjalistów, a wszystkie zabiegi wykonywane są po konsultacji i pod ścisłą kontrolą lekarza dermatologa gwarantując tym samym bezpieczeństwo i wysoką jakość. Centrum WellDerm korzysta z nowoczesnego sprzętu i najnowszych technologii.