Prawdziwa twarz polityka

Autor: Koniecznie przeczytaj
Drukuj artykuł

Co oprócz pieniędzy łączy świat polityki, biznesu i show biznesu? Wszędzie tam opłaca się być pięknym i młodym. Już nie tylko panie, ale coraz częściej także panowie w trosce o swój wizerunek poddają się różnego rodzaju zabiegom medycyny estetycznej.

Dla kogo?

Odpowiedzieć można bez wahania: dla każdego. Zabiegi medycyny estetycznej przestają być domeną kobiet. Mężczyźni coraz tłumniej odwiedzają gabinety dermatologów i chirurgów. Można ich podzielić na kilka grup: zainteresowanych głównie modą i własnym wyglądem, tzw. desperatów, którzy uważają, że poprawa wyglądu całkowicie odmieni ich życie oraz przedstawicieli zawodów, w których wygląd odgrywa kluczową rolę. Wśród tych ostatnich znajdują się politycy, biznesmeni i gwiazdy show biznesu.

Tors, brzuch, nogi

Wbrew pozorom, lista części ciała, które najczęściej poddają zabiegom mężczyźni, jest równie bogata, co ta "kobieca". Zabiegi polegają najczęściej na modelowaniu klatki piersiowej, ramion, muskulatury nóg, a nawet pośladków. Czasem chodzi o osiągnięcie sylwetki modela, częściej jednak o pozbycie się nadmiaru tłuszczu. Nie zawsze konieczne jest użycie skalpela. - Nadmiaru tkanki tłuszczowej można pozbyć się np. poprzez zastosowanie mezoterapii lipolitycznej - mówi dr Agnieszka Bliżanowska, dermatolog z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm. - Zabieg polega na ostrzyknięciu wybranych miejsc specjalnym koktajlem leczniczym. Jest bezbolesny.

Niektórzy panowie w medycynie estetycznej szukają pomocy przy pozbyciu się krępujących przypadłości, takich jak ginekomastia czy nadmierna potliwość. Pierwszy przypadek dotyczy przerostu piersi, których wygląd można poprawić za pomocą chirurgicznego odsysania tłuszczu lub łagodniejszej alternatywy - lipolizy laserowej. W walce z potliwością wykorzystywane są zastrzyki z toksyny botulinowej, popularnie zwanej botoksem.

Piękni i młodzi

Nie na darmo o występujących w telewizji mówi się "gadające głowy". Na ekranie telewizora oglądamy najczęściej tylko górne partie ciała polityka lub dziennikarza. Dlatego częściej niż na poprawie sylwetki, osoby publiczne skupiają się na własnej twarzy i włosach. Niezależnie od płci, większość ma jeden cel - wyglądać młodziej. - Zabiegi botoksem lub kwasem hialuronowym, modelowanie objętości twarzy, mezoterapia, fotoodmładzanie skóry - to tylko przykłady metod, które sprzyjają zmniejszaniu skutków starzenia - wylicza dr Bliżanowska.

Nie tylko zmarszczki, ale i łysienie spędza sen z powiek wielu mężczyzn. Dlatego rosnącą popularnością cieszą się nawet kosztowne operacje przeszczepienia włosów. Lepiej jednak leczenie rozpocząć wcześniej, gdy wystarczą łagodniejsze kuracje, zatrzymujące nadmierne wypadanie włosów. - Przyczyny utraty włosów są różne, od predyspozycji genetycznych, po stres i przemęczenie - mówi dr Bliżanowska. - Aby zatrzymać, a nawet odwrócić ten proces, stosuje się zabiegi regeneris, mezoterapię tradycyjną i bezigłową lub leczenie farmakologiczne.

Znani chętnie pozbywają się też innych defektów urody: garbatego nosa, odstających uszu, blizn, tatuaży, ?drugiej? brody. Poprawiają kontur twarzy, walczą z opadającymi powiekami i workami pod oczami. Lista zabiegów ciągle się wydłuża.

Prawdziwe oblicze?

Poprawnie dobrane i wykonane zabiegi medycyny estetycznej nie powodują "efektu maski", dzięki czemu pacjent wygląda naturalnie. W dodatku zwykle mają charakter odwracalny, wystarczy po prostu przerwać serię zabiegów. Dlatego medialne spekulacje z serii: -kto, co i kiedy sobie poprawił? są często wróżeniem z fusów. Zaś polityk wraz z wizerunkową strategią bez problemu może zmieniać także twarz - od łagodnego amanta o gładkiej skórze, po zatroskanego męża stanu z głęboką zmarszczką na czole.


..........................................................................
O WELLDERM

Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm to gabinet medyczny zapewniający nie tylko terapię chorób dermatologicznych, ale także zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej. Medyczną ofertę Centrum uzupełniają profesjonalne usługi kosmetyczne o działaniu leczniczym, pielęgnującym i upiększającym. O komfort każdego pacjenta Centrum dba zespół doświadczonych lekarzy i specjalistów, a wszystkie zabiegi wykonywane są po konsultacji i pod ścisłą kontrolą lekarza dermatologa gwarantując tym samym bezpieczeństwo i wysoką jakość. Centrum WellDerm korzysta z nowoczesnego sprzętu i najnowszych technologii.