Jak wybrać kombinezon zimowy i spodnie dla dziecka.

Autor: Adriana Miler
Drukuj artykułSklepy z ubrankami dla dzieci oferują mnóstwo różnych kombinezonów. Warto zwrócić uwagę na wykonanie, grubość, czy materiał zewnętrzny - czy nie przepuści deszczu, a tym samym wiatru. Na umiarkowanie chłodne spacery (wiosenno-jesienne) świetnie nadają się kombinezony polarkowe - pajacyki, dobre są też dresy z polaru. Świetnie sprawdzają się takie z kapturkiem, żeby móc ukryć głowę maluszka przy niesprzyjających warunkach pogodowych. I koniecznie zapinane na zamek. Pajacyki polarkowe i dresy można kupić już za ok. 30 zł. Sklepy sprzedające ubranka dla dzieci najczęściej mają ich duży wybór, zarówno kolorystyczny, jak i rozmiarowy.

Pogoda deszczowa i przymrozki wymagają już jednak ubrania grubszego kombinezonu, w którym maluszkowi będzie naprawdę przyjemnie i cieplutko. Dla niemowląt wygodne są kombinezony i śpiworki z nogawkami, lub bez. A dla trochę większych dzieci, które stawiają już pierwsze kroki - zdecydowanie te z nogawkami, ale świetne są i te jednoczęściowe i dwuczęściowe, ze spodniami i kurtką. W każdym zestawie jednak obowiązkowy jest kaptur.

Każdy kombinezon powinien być zapinany na zamek, zabezpieczony dodatkowo patką, by nie uszczypnąć maluszka podczas ubierania. I to, co równie ważne - rękawiczki i buciki ochronne. Ceny kombinezonów zimowych kształtują się od 120-160 zł. Wybierając kombinezon warto zwrócić uwagę na możliwość długiego użytkowania - np. czy odwijają się rękawki. Może okazać się, że zakupiony kombinezonik starczy nawet na 2 sezony.

Maluszek uczęszczający do przedszkola powinien być wyposażony w spodnie ocieplane, w innym wypadku spacery czy lepienie bałwana skończą się przeziębieniem, bo zwykłe spodnie nie wytrzymają próby temperatury i śniegu. Świetne są ogrodniczki zimowe, bo zabezpieczają przed chłodem również nerki, i co ważne - nie spadną, bo mają szelki.

Kupując odzież na zimę należy zwrócić uwagę na możliwości czyszczenia - najlepsze spodnie i kombinezony są takie, które można prac w pralce. Jeśli chodzi o tkaniny z których są wykonane - wybierajmy bawełnę (zwłaszcza od wewnętrznej strony), przecież chodzi o to, by nie uczulać maluszka i by pobyt w kombinezonie był przyjemny.

Jeśli chodzi o kolorystykę kombinezonów - dobrze sprawdzają się barwy pastelowe, róże, beże czy wyraziste zielenie, granaty czy czerwienie. Tak wyposażony Maluszek może spacerować i lepić bałwana przez przeszkód.