Bibico - nowa etyczna marka z Wielkiej Brytanii już dostępna w Polsce!

Autor: Koniecznie przeczytaj
Drukuj artykuł

Internetowy butik greenlook.pl, posiadający w swojej ofercie europejskie marki oferujące odzież produkowaną w sposób odpowiedzialny społecznie i środowiskowo, poszerza ofertę o kolejną etyczną markę dla kobiet - Bibico.

Bibico to marka odzieżowa, założona przez hiszpańską projektantkę Nieves Ruiz Ramos, która projektowała wcześniej dla wielkich marek odzieżowych jak Zara, River Island czy TopShop. Zdając sobie sprawę z negatywnego społecznego i środowiskowego wpływu branży odzieżowej, postanowiła założyć własną markę łączącą styl i odpowiedzialność społeczną. Niezwykle kobiece i urocze produkty Bibico są ręcznie szyte przez kobiety zrzeszone w spółdzielniach certyfikowanych przez World Fair Trade Organization, w Indiach i Nepalu. W roku 2009 Bibico otrzymało prestiżową nagrodę La Redoute na Ethical Fashion Show w Paryżu. Bibico jest dostępna w Wielkiej Brytanii m. in. w sklepach Top Shop oraz wielu europejskich krajach do których dzięki greenlook.pl dołącza również Polska.

W tegorocznej zimowej kolekcji Bibico znalazło się miejsce zarówno dla delikatnych, niezwykle kobiecych deseni i zwiewnych koronek jak i ciepłych wełnianych, ręcznie tkanych sweterków, stanowiąc ciekawe połączenie wygody i stylu.


Produkty Bibico można znaleźć na stronie: www.greenlook.pl
Więcej informacji na temat Bibico: www.bibico.co.uk