Zagrożone zdrowie intymne Polek

Autor: Koniecznie przeczytaj
Drukuj artykuł

Z badań TNS OBOP wynika iż ponad 60% Polek żyje w stresie, spośród badanych aż 90% zgłaszało dolegliwości okolic intymnych. Stres, tempo życia, antykoncepcja, antybiotyki - niszczą florę bakteryjną kobiet, a profilaktyka w tym zakresie jest w Polsce nadal mało znana i jeszcze rzadziej stosowana.

Zdaniem ginekologa-położnika dr. Jacka Tomaszewskiego z Akademii Medycznej w Lublinie, bardzo ważną rolę w walce z zakażeniami dróg moczowo-płciowych powinna odgrywać profilaktyka. Tymczasem polskie kobiety bardzo niewiele o niej wiedzą i utożsamiają ją głównie z działaniem doraźnym, podejmowanym w momencie, gdy występują niepokojące objawy w miejscach intymnych - świąd, pieczenie, ból.

Ogromną rolę w prewencji zakażeń dróg moczowo-płciowych odgrywają probiotyki ginekologiczne, czyli szczepy bakterii, które - podane w odpowiedniej ilości - wywierają korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Większość Polek utożsamia probiotyki z jogurtami i przetworami ze sfermentowanego mleka. Tymczasem, bardzo niewiele tych przetworów zawiera prawdziwe probiotyki, a jeśli już, to są bakterie zasiedlające układ pokarmowy.

Obecnie w Polsce dostępne są probiotyki ginekologiczne, które można stosować dopochwowo bądź doustnie. Specjaliści zalecają, by profilaktykę z użyciem probiotyków ginekologicznych stosowały zwłaszcza panie z nawracającymi zakażeniami narządów intymnych, kobiety ciężarne, stosujące antybiotykoterapię, antykoncepcję hormonalną. Warto także stosować te preparaty przed wyjazdem na wakacje, w okresie obniżonej odporności czy zwiększonych stresów.

Firma Verco wprowadziła na rynek Polski wyjątkowy probiotyk nowej generacji - Trivagin

Trivagin to jedyny doustny probiotyk zawierający:
- 3 mld bakterii
- 4 idealnie dobrane szczepów
- Szczepy bakteryjne identyczne z florą pochwy polskich kobiet
- Szczep Lactobacilus rhamnosus, który redukcje kolonizację dróg rodnych przez patogenne bakterie i drożdżaki
- Wyjątkowe opakowanie 20 kapsułek na pełne 20 dni kuracji oraz
- Opakowanie 10 tabletkowe stanowiące tańszą alternatywę dla obecnych w sprzedaży probiotyków.
- Nie wymaga przechowywania w lodówce.

Zawartość 1 kapsułki preparatu Trivagin:
Lactobacillus gasseri (acidophilus) 0,9mld
Lactobacillus fermentum 0,6mld
Lactobacillus plantarum 0,6mld
Lactobacillus rhamnosus 0,9mld


...........................................................................
Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci - mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesny suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią - preparat PregnaPLUS, suplement diety skutecznie uzupełniający profilaktykę leczenia infekcji dróg moczowych - Femisept URO. Nowością w ofercie jest probiotyk nowej generacji - Trivagin.