Jak pielęgnować delikatną pupę niemowlaka

Autor: Karolina Urbańska
Drukuj artykuł
Odparzenia i pieluszkowe zapalenie skóry u niemowlaków zdarzają się statystycznie częściej niż katar. Przeciętny maluch cierpi z ich powodu kilka razy w ciągu pierwszych dwóch lat życia (wrażliwe niemowlęta nawet kilkanaście). Wszystko przez to, że u niemowląt ochronna warstwa lipidowa skóry jest jeszcze zbyt cienka, by w wystarczający sposób zabezpieczyć ją przed podrażnieniami.

Podrażnienia delikatnej pupy dziecka mogą być spowodowane zbyt rzadkim zmienianiem pieluchy, upałami, wprowadzeniem nowych pokarmów do diety malucha, co w konsekwencji powoduje zmianę składu kupki. Powodem podrażnień coraz częściej jest wszechobecna chemia występująca w pieluchach i chusteczkach wielorazowych, a także kosmetykach stosowanych do pielęgnacji niemowląt. W pieluchach jednorazowych znajduje się wiele substancji chemicznych, które mogą prowadzić do alergii. Najczęściej są to absorbery zamieniające mocz w żel oraz środki konserwujące i zapachowe. To samo tyczy się chusteczek jednorazowych? wystarczy przeczytać skład, aby dowiedzieć się ile parabenów zawierają. FDA (Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków) ostrzega przed stosowaniem kosmetyków z jakimkolwiek parabenem, uznając tę grupę związków chemicznych za wyjątkowo szkodliwe. Niestety w większości kosmetyków dostępnych na rynku są parabeny (nawet po 3 lub 4), nawet w produktach "renomowanych" firm.

Jak ustrzec się przed chemią? Wystarczy trochę poszukać w internecie. W wielu sklepach można już znaleźć pieluchy i chusteczki wielorazowe. Jednym z takich rozwiązań, które zastąpi nam nawilżane chusteczki jednorazowe są ekologiczne chusteczki Cheeky Wipes.

Cheeky Wipes to naturalna, przyjazna środowisku alternatywa dla jednorazowych chusteczek nawilżanych, tych powszechnie dostępnych w sklepach. Jest to także dobry sposób na podreperowanie domowego budżetu, nadwerężonego przez ciągłe kupowanie produktów jednorazowego użytku. Cheeky Wipes (dostępne m. in. w sklepie www.tublu.pl )wykonane są z organicznej (wyhodowanej bez użycia środków chemicznych), 100% biodegradowalnej tkaniny frotte, przyjemnie pachną, a do ich nawilżenia używana jest tylko woda oraz bezpieczne dla maluszków olejki eteryczne.

Każda nawilżana chusteczka, którą używamy do mycia rączek, buzi i pupy naszej pociechy koniec końców na długie lata ląduje na wysypisku. Ile ton chusteczkowych śmieci jesteśmy w stanie wyprodukować przez kilka lat codziennego lub okazyjnego korzystania z tego "dobrodziejstwa cywilizacji" - Jeżeli codzienna segregacja szklanych butelek, papieru czy plastiku nie jest już dla większości z nas problemem, to korzystanie z wielorazowych chusteczek Cheeky wydaje się być tak samo oczywiste.

Cheeky Wipes są bardzo wygodne w użytkowaniu - nie tworzą góry prania. By odświeżyć Cheeky, wystarczy załadować je do pralki przy okazji nastawiania prania - ze względów ekologicznych oczywiście pomijając program mechanicznego suszenia!

Wielorazowa myjka dla Niemowląt i małych Dzieci - jak to działa, na czym polega patent Cheeky Wipes?

Zestaw Cheeky Wipes WSZYSTKO-W-JEDNYM zawiera:

- 25 miękkich i delikatnych bawełnianych ściereczek-myjek o wymiarach 15x15 cm,
- 1 pojemnik na Czyste Myjki Cheeky,
- 1 pojemnik na Wykorzystane Myjki Cheeky wraz ze specjalnym siatkowym woreczkiem do prania,
- 1 wodoodporna specjalna Torba na Czyste Myjki Cheeky - przydatna poza domem,
- 1 wodoodporna specjalna Torba na Wykorzystane Myjki Cheeky wraz ze specjalnym siatkowym woreczkiem do prania - przydatna poza domem.
- 1 buteleczka organicznego olejku eterycznego o zapachu lawendy i rumianku, przeznaczona do skraplania czystych myjek,
- 1 buteleczka organicznego olejku eterycznego o zapachu drzewka cytrynowego i herbacianego drzewka, o antybakteryjnych właściwościach, przeznaczona do skraplania ubrudzonych myjek Cheeky.

Wystarczy wlać do Pojemnika na Czyste Myjki wodę na wysokość ok. 2 cm i dodać do niej kilka kropel lawendowo-rumiankowego olejku. Wkładamy do pojemnika mięciutkie myjki Cheeky i mamy pięknie pachnące, delikatne chusteczki nawilżane gotowe do użycia! Należy przygotować Pojemnik na Wykorzystane Myjki, wlewając do niego wodę na wysokość ok. 5 cm i dodać do niej kilka kropli antybakteryjnego olejku. Esencja cytrynowego i herbacianego drzewka zneutralizuje przykry zapach ubrudzonych chusteczek Cheeky.Po każdym myciu buźki, rączek czy pupy - ubrudzoną chusteczkę wkładamy do Pojemnika na Wykorzystane Myjki. Gdy zużyjemy wszystkie czyste myjki - wyciągamy siatkowy woreczek wypełniony Cheeky Wipes i po prostu wrzucamy go do pralki.

Cena zestawu Cheeky Wipesz Wszystko-W-Jednym: 179zł www.tublu.pl
Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o Cheeky Wipes zapraszamy na stronę polskiego dystrybutora chusteczek www.cheekywipes.pl