Czym się kierować przy zakupie wózka dla dzieci?

Autor: Koniecznie przeczytaj
Drukuj artykuł
Wózek dziecięcy - jak sugeruje nazwa jest to wózek dla dziecka ale czy tylko? Trzeba postawić sobie pytanie dla kogo tak naprawdę kupujemy wózek.

Sprawą oczywistą jest, że najważniejszy jest komfort i bezpieczeństwo naszej pociechy jednak póki co, to my jesteśmy "napędem" tych pojazdów i należałoby też pomyśleć o własnej wygodzie. Asortyment jest na tyle duży, że przyprawia o zawrót głowy - osoba kupująca swój pierwszy wózek może mieć duże problemy z przewidzeniem, który model spełni jej oczekiwanie. Aby Państwu pomóc, przedstawiamy kilka porad na co należy zwrócić uwagę przy wyborze wózka.

1. Czy wózek będzie przewożony samochodem - istnieją różne szkoły zależne od pojemności bagażnika i zasobności portfela - duży wygodny wózek do długich spacerów w pobliżu miejsca zamieszkania oraz mniejszy, składany typu parasolka do samochodu. W przypadku niemowlaków oczywiście parasolka nie wchodzi w grę ze względów bezpieczeństwa. Można też nabyć uniwersalny wielofunkcyjny wózek średniej wielkości, nadający się do szybkiego złożenia i przewożenia w bagażniku.

2. Gdzie mieszkam - mieszkając w domku sprawa jest prostsza - nie trzeba wózka taszczyć po ciasnych schodach na 4 piętro. Tu postawmy na wygodę jazdy itp. Mieszkając w wielkiej płycie dokładnie sprawdźmy wagę wózka - każdy kilogram się liczy. Są dostępne wielofunkcyjne wózeczki modułowe - stelaż ze zdejmowaną gondolą, spacerówką lub fotelikiem samochodowym. W zależności co jest nam potrzebne a reszta po prostu zostaje w domu.

3. Gdzie wózek będzie najczęściej jeździł - tutaj zwróćmy uwagę na koła - osoby lubiące przejażdżki po lesie powinny przemyśleć sprawę zakupu wózka na dużych kołach, najlepiej pompowanych. W klasycznych konstrukcjach bez skrętnych kół komfort jazdy po wertepach jest najlepszy - to iście terenowe wózki. Natomiast trudniej się nimi manewruje np. w sklepie miedzy regałami.

Są też dostępne wózki z dużymi kołami, posiadające skrętne przednie osie - stanowią kompromis i będą dobrze się sprawować zarówno w terenie jak i na zakupach. Dla dociekliwych, polecam opinie użytkowników na forach internetowych. Na ich podstawie, skutecznie można dobrać właściwy wózeczek do własnych potrzeb - jak wiadomo życie samo weryfikuje czy dany model wózka zyskał uznanie i dlaczego.


Źródło - www.krasnal.win.pl/sklep