Zdrowy sen naszego dziecka

Autor: Koniecznie przeczytaj
Drukuj artykuł
Sen to jeden z ważniejszych czynników odpowiadających za prawidłowy rozwój dziecka. To właśnie podczas snu wydziela się hormon wzrostu, a organizm malucha regeneruje się i przygotowuje do dalszego odkrywania świata. Z myślą o zdrowym śnie firma Feretti wprowadziła nową kolekcję bakteriostatycznej pościeli dla dzieci Prestige.

Pierwsze miesiące swojego życia dzieci spędzają głównie w łóżeczku, "podręcznikowy" noworodek przesypia ok. 16 godzin na dobę. Niemowlęta początkowo nie rozróżniają dnia od nocy, za to świetnie odbierają wrażenia zmysłowe. Lubią być opatulone kocykiem lub kołderką. Daje im to poczucie bezpieczeństwa, a samo uczucie ciepła działa kojąco. Dlatego oprócz pełnego brzuszka i suchej pieluszki niezwykle ważne jest to, by pościel naszego dziecka była najwyższej jakości. Nowa linia pościeli dziecięcej Prestige oferuje bakteriostatyczne i hipoalergiczne kołderki i poduszeczki, które w 100% wypełnione są włóknem Ingeo. Jest to alternatywne dla poliestru wypełnienie naturalnego pochodzenia, które nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych, jest miękkie w dotyku i po zgnieceniu szybko powraca do swej pierwotnej, puszystej postaci. A co najważniejsze spełnia wymagania określone w normie Oko-Tex Standard 100, czyli nie zawiera żadnych substancji szkodliwych dla zdrowia.

Pościel dla naszego maluszka powinna być wykonana z najwyższej jakości bawełny, dzięki której będzie zawsze gładka i miękka. Produkty firmy Feretti są wyjątkowo delikatne, a dzięki włóknom bawełnianym z dodatkiem Purista, które posiadają właściwości bakteriostatyczne, zapobiegają rozwojowi grzybów i pleśni. Zapewnia to nie tylko zdrowy i bezpieczny sen dziecka, ale również pozwala zachować świeżość przez długi czas. Przyjemny zapach pomaga zaś niemowlakom w zasypianiu, zapewnia komfort i dobre samopoczucie.

Firma Feretti dba również o mamy maluchów dlatego w linii Prestige zastosowano innowacyjną technikę ulepszania tkanin Easy Iron. Wyjętą z pralki pościel wystarczy strzepnąć lub rozciągnąć, a po wysuszeniu nie trzeba jej już prasować. Czas spędzony z żelazkiem zmęczona mama będzie mogła zamienić na relaks i odpoczynek. Samo pranie również stało się prostsze. Wszystkie ochraniacze Feretti posiadają system Easy Wash umożliwiający pranie w pralce, suszenie i prasowanie bez ryzyka zniszczenia wypełnienia. Dzięki suwakom przebiega to niezwykle sprawnie. Bogate wzornictwo, kolorowe aplikacje, wyjątkowy styl dzięki pięknym żakardowym elementom w kolekcji Prestige, pomogą mamom stworzyć przytulną atmosferę w dziecięcym pokoju, a szeroki asortyment produktów pomoże zapanować nad całą masą drobiazgów niezbędnych do codziennej pielęgnacji malucha.