Rozjaśnij swój przedpokój

Autor: Koniecznie przeczytaj
Drukuj artykuł


Promienie słoneczne wywierają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, a we wnętrzach, w których przebywamy, stwarzają przyjazną i komfortową atmosferę. Aby taka panowała w naszym domu, zadbajmy o jak najwięcej naturalnego światła w każdym miejscu. Nawet w pomieszczeniach bez okien, takich jak przedpokój jest to osiągalne dzięki właściwie dobranej stolarce drzwiowej, która wpuści tam słońce z pozostałych pokoi.

Hol jest swoistą strefą przejściową między światem zewnętrznym a domowym zaciszem. Przebywanie w nim powinno wprawiać nas w pogodny i optymistyczny nastrój, dawać poczucie bezpieczeństwa. Wygodna i przytulna aranżacja oraz naturalne światło wpadające do pomieszczenia pomogą zapewnić taki efekt. Stolarka drzwiowa firmy Stolbud Włoszczowa (www.stolbud.pl) łączy w sobie walory estetyczne oraz praktyczne. Dzięki temu możemy wybrać takie drzwi, które będą współgrały z wystrojem wnętrza i jednocześnie rozjaśniały je.

Pełen słońca przedpokój w bloku mieszkalnym

Urządzanie podłużnych, najczęściej ciemnych przedpokoi jest niezwykle trudne. Jednym ze sposobów na ich rozjaśnienie są przeszklenia w skrzydłach drzwiowych. Najistotniejszy jest rozmiar szyb, ale nie bez znaczenia pozostaje także kształt oraz faktura użytego szkła. W poszczególnych kolekcjach drzwi firmy Stolbud Włoszczowa dostępne są modele o zróżnicowanej powierzchni i przejrzystości szyb. Daje nam to możliwość doświetlenia przedpokoju, bez ingerencji w styl, w którym został urządzony. Projektanci włoszczowskiego producenta stworzyli również kolekcję drzwi wewnętrznych wykonanych w całości ze szkła. Ich nowoczesność i niepowtarzalność oraz szeroki wybór wzorów graficznych to najważniejsze atuty tej serii.

Kolejną, skuteczną metodą doświetlenia przedpokoju jest wybór drzwi wewnętrznych w jasnych kolorach. Dzięki nim nasz hol optycznie się powiększy i rozjaśni. Stolarka drzwiowa włoszczowskiego producenta jest dostępna w idealnych do tego celu barwach. Skrzydła fornirowane mogą zostać pomalowane na, m.in. dąb jasny lub dąb naturalny, które z łatwością rozświetlą nawet najciemniejsze wnętrza. Natomiast modele Decor, Modern oraz Finish dostępne są m.in. w wykończeniu: akacja, buk, olcha, jasny dąb, złoty dąb. Są to kolory neutralne, które możemy zastosować niemalże przy każdym stylu aranżacyjnym.

Jasny hol w zabudowie jednorodzinnej

W domach jednorodzinnych hol często jest otwarty na salon lub kuchnię. Ponieważ takie przedpokoje są zazwyczaj obszerne, potrzebujemy w nich relatywnie więcej światła. Praktycznym i zarazem bardzo efektownym rozwiązaniem mogą być przeszklone drzwi wejściowe, jedno- lub dwudzielne, z naświetlem górnym. Sprawdzą się one zwłaszcza w holach, w których ciemno jest jedynie tuż przy wejściu, a w głębi rozjaśnione są światłem padającym z sąsiadujących pomieszczeń lub okien. Decydując się na szyby witrażowe, możemy dodatkowo stworzyć niezwykle interesujący efekt wizualny. Firma Stolbud Włoszczowa łączy w swojej stolarce drzwiowej zewnętrznej estetykę i funkcjonalność z bezpieczeństwem. Wszystkie standardowe zestawy szybowe używane przez włoszczowskiego producenta są antywłamaniowe.

Jasny i pełen słońca przedpokój wprowadzi nas w domowe zacisze. Razem z płaszczem zostawimy w nim wszystkie problemy świata zewnętrznego. Po ciężkim, męczącym dniu będzie zapowiedzią zasłużonego odpoczynku w gronie rodzinny i przyjaciół. Sprawi też, że za każdym razem, po wyjściu z domu, będziemy z niecierpliwością oczekiwać na chwilę powrotu.


Zdjecia:
[zd1] Drzwi Finish z mlecznymi przeszkleniami rozjaśnią przedpokój Fot. Stolbud Włoszczowa
[zd2] Drzwi Porto Fot. Stolbud Włoszczowa

Producent: Stolbud Włoszczowa S.A.
www.stolbud.pl


...............................................................................

Stolbud Włoszczowa S.A. jest jednym z wiodących producentów stolarki drzwiowej i okiennej w Polsce. Firma skutecznie łączy bogatą, wynikającą z ponad 40 letniego doświadczenia tradycję z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi. Wszystkie produkty Stolbud Włoszczowa S.A. posiadają aprobaty techniczne oraz certyfikaty zgodności wymagane na rynku budowlanym.