Botoks pod choinkę

Autor: Koniecznie przeczytaj
Drukuj artykuł

Czy wśród prezentów w stylu ciepłych rękawiczek, skórzanych portfeli i ozdobnych świeczników można znaleźć pod choinką botoks? Tak, ponieważ gabinety medycyny estetycznej oferują przed świętami specjalne kupony prezentowe. Elegancko zapakowane i podarowane w wigilię bony można zamienić na dowolny zabieg poprawiający wygląd.

Trzeba jednak pamiętać: by z prezentu skorzystać, niezbędna jest konsultacja lekarska. Kuracje odmładzające to nie towar z supermarketu. Nie można ich zamówić, jak perfum czy rękawiczek w sklepie wysyłkowym. - Zabiegi medyczne muszą pozostać w gestii lekarzy - mówi dr Agnieszka Bliżanowska, dermatolog i ekspert medycyny estetycznej. W prowadzonym przez nią we Wrocławiu Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm nikt nie wykona zabiegu z botoksem czy kwasem hialuronowym bez konsultacji lekarskiej, nawet jeśli jest to prezent bożonarodzeniowy. Centrum WellDerm oferuje świąteczne kupony prezentowe, które sfinansują na przykład skuteczne modelowanie nosa bez skalpela, bo przy użyciu kwasu hialuronowego. Możemy także sprezentować botoks czy inne zabiegi. - Ale o doborze kuracji zawsze decyduje lekarz, a nie pacjent. Poprzedza ją wywiad medyczny, który może wykazać, że problem z pozoru estetyczny w rzeczywistości jest schorzeniem dermatologicznym. Mogą się też pojawić lepsze rozwiązania, niż spodziewał się pacjent - wyjaśnia Agnieszka Bliżanowska.

Kto korzysta z urodowych upominków? Piękno i młodość w prezencie chcą sprezentować bliskiej osobie zwłaszcza kobiety, które z powodzeniem korzystają z medycyny estetycznej. - Panie kupują zaproszenia dla swoich mam, sióstr, córek, ponieważ przekonały się na własnej skórze, że medycyna estetyczna w rękach fachowca potrafi wydobyć naturalne piękno za pomocą nieinwazyjnych i bezpiecznych metod - zauważa dermatolog.

Efekt świątecznego prezentu może być widoczny bardzo szybko, nawet jeszcze przed karnawałem. Na przykład właściwie zastosowany botoks zlikwiduje zmarszczki mimiczne, skóra zyska zrelaksowany i wypoczęty wygląd. - Musi go jednak podać lekarz z wieloletnim doświadczeniem, a nie kosmetyczka czy lekarz innej specjalizacji po kursie - zaznacza doktor Bliżanowska. - Tylko ekspert będzie wiedział, gdzie i ile preparatu zastosować, by twarz wyglądała pięknie i naturalnie.

Świąteczne zaproszenie można też wykorzystać na inne ekspresowe zabiegi, np. na bazie kwasu hialuronowego. Wypełniacz o konsystencji nieco gęstszej od wody dosłownie wypchnie bruzdy nosowo-wargowe. Można nim delikatnie wypełnić usta, wygładzić skórę dłoni, dekoltu lub szyi. Przebojem wśród zabiegów o spektakularnym efekcie będzie na pewno Zaffiro, czyli lifting termiczny. - Zaraz po jego zastosowaniu skóra stanie się sprężysta i elastyczna - wyraźnie młodsza. Efekt będzie narastał jeszcze przez 30 dni, a utrzyma się nawet przez kilka lat - poleca doktor Bliżanowska. Będziemy więc podziwiać dobroczynne działanie podarunku także podczas kolejnych świąt.


............................................................................

Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm to gabinet medyczny zapewniający nie tylko terapię chorób dermatologicznych, ale także zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej. Medyczną ofertę Centrum uzupełniają profesjonalne usługi kosmetyczne o działaniu leczniczym, pielęgnującym i upiększającym. O komfort każdego pacjenta Centrum dba zespół doświadczonych lekarzy i specjalistów, a wszystkie zabiegi wykonywane są po konsultacji i pod ścisłą kontrolą lekarza dermatologa gwarantując tym samym bezpieczeństwo i wysoką jakość.