Wyjątkowa fotografia ślubna - czyli jak zatrzymać szczęśliwe chwile?

Autor: Koniecznie przeczytaj
Drukuj artykuł

Dla każdej kobiety ślub, to najważniejszy dzień w życiu - niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Wspomnienia z niego chciałybyśmy zatrzymać jak najdłużej w naszej pamięci. Doskonałą pamiątką, która pomaga nam odtworzyć te magiczne chwile stanowią nasze zdjęcia. Należy więc zadbać o oprawę i formę, w jakiej będziemy prezentować i oglądać fotografie.

Zbliża się dzień ślubu. Przeglądamy oferty fotografów w poszukiwaniu tego, którego zdjęcia ślubne najbardziej do nas przemawiają, którego portfolio wywarło na nas duże wrażenie. Niektóre pary pragną, aby ich fotografia ślubna miała artystyczny wydźwięk, inni chcą aby fotograf uchwycił w kadrze najciekawsze chwile począwszy od ceremonii ślubnej, przez plener, aż do zakończenia wesela. Profesjonalnie zrobiony reportaż ślubny powinien oddać atmosferę, emocje jakie towarzyszyły całemu wydarzeniu.

Dawno swoją popularność straciły zdjęcia pozowane przez kilka-kilkanaście minut w sztywnych pozach, kiedy fotograf "prosi o uśmiech i czułe spojrzenie". Dużym zainteresowaniem cieszą się fotografie spontaniczne, zrobione z zaskoczenia, wydobywające ładunek treści emocjonalnej z bieżącej sytuacji.

Ślub ma się tylko raz w życiu, a fotografia ślubna jest po latach jedyną pamiątką. Nie ma chyba takiej Panny Młodej, która nie chciałaby wyglądać na zdjęciach pięknie i dziewczęco. Bardzo wiele par, jako kryterium wyboru zdjęć do albumu ślubnego bierze pod uwagę uchwycenie ciekawych sytuacji oraz to, czy wygląda korzystnie w danym ujęciu. Prawdziwym wyzwaniem dla fotografa jest wypracowanie tzw. złotego środka pomiędzy korzystnym, a interesującym zdjęciem. Taki balans daje gwarancję na udany reportaż ślubny.

Niezwykle istotną kwestią jest wybór scenerii, w której wykonywana jest sesja plenerowa. Zapoznając się z galeriami fotografów, można zauważyć tendencję do wybierania jako tło pleneru ślubnego starych, przeznaczonych do rozbiórki budynków lub pejzaż dzikiej natury. Fotograf może uzyskać interesujące zdjęcia, które będą doskonale się prezentować w galerii, a nawet będą kandydatami do zwycięstwa w konkursie fotograficznym.

Doskonale wykonane zdjęcia to połowa sukcesu. Równie ważna jest ich oprawa. Wiele par decyduje się na eleganckie albumy ślubne. Coraz większą popularność zyskują fotoksiążki, w których oprócz zdjęć przedstawionych w ciekawej oprawie, może znajdować się tekst adekwatny do przedstawianych sytuacji. Superfoto.pl - jeden z największych fotolabów internetowych w Polsce, oferuje szeroką gamę fotoksiążek od prostych i eleganckich, po finezyjne i ekstrawaganckie. Z pewnością każda Para Młoda znajdzie coś dla siebie. Fotoksiążki mogą być idealnym prezentem dla rodziców, z tą właśnie myślą Superfoto.pl stworzyło specjalne pakiety, w których Państwo Młodzi oprócz swojej fotoksiążki otrzymują dwie mniejsze przeznaczone dla bliskich oraz ponad 100 odbitek najciekawszych zdjęć.

Ślub to wyjątkowa chwila w życiu każdego człowieka, powinien to być dzień szczególny, który na długie lata zapadnie w naszej pamięci. Dlatego fotografie są tak niezwykle ważne. Pamiętajmy, że jeden obraz mówi więcej niż tysiące słów.


VanguardPR