W karnawale makijaż obowiązkowy!

Autor: MAGDALENA MRÓZ
Drukuj artykuł


Podkreślone rzęsy, wyrazisty cień do powiek, odrobina brokatu na policzkach i błyszczyk do ust pobłyskujący w świetle kolorowych lamp - to jedna z propozycji karnawałowego makijażu. Jaki powinien być, by komponował się do wybranej kreacji, fryzury, a przede wszystkim, aby podczas balu powalił wszystkich na kolana?

Podobnie jak inne rzeczy, tak i makijaż karnawałowy rządzi się swoimi prawami. W tym roku wśród stylistów polecane są odcienie błękitów. Trend ten rządził w latach 80-tych. Dziś w salonach piękności obserwować można jego powrót.

Wyrazisty i fantazyjny makijaż będzie zatem idealnym dopełnieniem kupionej specjalnie na tą okazję sukienki czy wyszperanej z szafy ulubionej kreacji. Dobrze podkreślone oko to połowa sukcesu. Niestandardowa stylizacja oczu może przynieść nam nie tylko pożądany efekt, ale również nadać naszemu spojrzeniu głębi i charakteru. Idealnie nadaje się do tego błękit. Stwarza on wrażenie przestrzeni, dzięki czemu podkreśla w kobiecie, to co najpiękniejsze. Możemy go również łączyć z ubraniami w ostrzejszej kolorystyce: fioletu, trawiastej zieleni czy szafiru.

Choć rzęsy odgrywają drugoplanową rolę w makijażu, pamiętajmy by ich nie pominąć. Wyraziste, długie i podkręcone rzęsy mogą nadać oczom i całemu makijażowi zmysłowości. Odpowiedni tusz, zalotka, bądź sztuczne rzęsy sprawią, że tego wieczoru Twoje oczy będą numerem jeden.

Róż do policzków to prawdziwa broń kobiet. Użyty odpowiednio w makijażu karnawałowym może zdziałać cuda i oczarować nie jednego mężczyznę. Róż ożywi i rozświetli twarz. Sprawi też, że makijaż będzie wyglądać bardzo naturalnie.
Ostatnim elementem karnawałowej stylizacji są usta. Aby wyglądały pięknie muszą przede wszystkim być gładkie. W makijażu na tego typu zabawy usta muszą mienić się i błyszczeć. Kolor pomadki lub błyszczyku powinien być intensywny, ale nie na tyle by przyćmić makijaż oczu.

Jeśli nie mamy wprawy w malowaniu, bądź chcemy wyglądać naprawdę olśniewająco tego wieczoru, warto z wyprzedzeniem zarezerwować sobie termin w salonie piękności czy u kosmetyczki. Ceny nie są wygórowane, a efekt naprawdę może być wart takiego wydatku. Wbrew pozorom w okresie karnawału można trafić na liczne promocje i rabaty. Stawia na to renomowana sieć ekskluzywnych salonów fryzjersko-kosmetycznych z Warszawy i Wrocławia. Salony Piękności Denique w okresie karnawału oferują swoim klientkom makijaż za jedyne 79 zł, gdzie normalnie usługa ta kosztuje 120 zł. To nie jedyny salon, który na karnawał obniżył ceny. Wystarczy dobrze poszukać, a na pewno trafi się na ofertę z korzystną i satysfakcjonującą nas ceną.