Cera bez tajemnic czyli dermokonsultacje w Drogeriach Natura

Autor: Koniecznie przeczytaj
Drukuj artykuł


Sucha, tłusta czy może mieszana? Przy tym wrażliwa, naczynkowa albo odwodniona? Wiele pań ma duży kłopot z określeniem typu swojej cery. Prawidłowe rozpoznanie jest niezwykle ważne, bo od niego zależy dobór kosmetyków właściwych do jej pielęgnacji. Drogerie Natura wychodzą paniom naprzeciw oferując darmowe dermokonsultacje przeprowadzane przez wykwalifikowane konsultantki na specjalistycznym sprzęcie. Wykonać je można w prawie 200 punktach Drogerie Natura na terenie całego kraju.

Drogerie Natura, jako pierwsza sieć sklepów kosmetycznych w Polsce, wprowadziła bezpłatne i kompleksowe dermokonsultacje. Jest to badanie skóry, które ma na celu optymalny dobór kosmetyków w zgodzie z czterema podstawowymi zasadami pielęgnacji skóry: oczyszczania, tonizowania, nawilżania i odżywiania.

Każda kobieta powinna wiedzieć, jaki ma typ cery.

W zdobyciu tej wiedzy pomocne są dermokonsultacje, które w Drogeriach Natura wykonują wykwalifikowane konsultantki posiadające odpowiednie przeszkolenie
w zakresie kosmetologii i wizażu. Profesjonalna obsługa jest również wynikiem doświadczenia, jakie konsultantki zdobywają podczas praktyk pod ścisłym nadzorem. Dermokonsultacje wykonywane są na aparatach, które mierzą nawilżenie skóry, sebum (poziom natłuszczenia) i elastyczność, czyli podatność skóry na powstawanie zmarszczek. Takie aparaty, pozwalające uzyskać wiarygodną informację o stanie skóry, znajdują się w blisko 200 Drogeriach Natura na terenie całej Polski.

Do dermokonsultacji należy odpowiednio się przygotować. Badanie powinno być przeprowadzone na oczyszczonej skórze, ponieważ brak makijażu znacznie zwiększa dokładność pomiaru. Na podstawie szczegółowych danych uzyskanych podczas badania konsultantki ustalają nie tylko typ cery, ale również kompleksową pielęgnację, optymalnie dostosowaną do wieku osoby badanej. Wyniki testu oraz zalecenia zapisują na specjalnym druku, tzw. "recepcie".

Warto zadbać o siebie i skorzystać z tej wyjątkowej propozycji Drogerii Natura. Dermokonsultacje pozwolą nam bowiem, nie tylko poznać lepiej swoją cerę, ale co najważniejsze odpowiednio o nią zadbać dzięki kosmetykom właściwie dobranym do jej potrzeb.

Lista punktów, w których można wykonać dermokonsultacje dostępna jest na stronie internetowej Drogerii Natura, w zakładce "Dermokonsultacje".

http://www.drogerienatura.pl/dermokonsultacje/633,Dermokonsultacje.html


fot. Drogerie Natura