40 minut dla kobiet od marki WINIARY

Autor: Koniecznie przeczytaj
Drukuj artykuł

W codziennym pędzie niełatwo o chwilę dla siebie. Wiedzą o tym najlepiej panie, które po wyjściu z pracy często muszą się jeszcze zająć domem. Według badania CBOS, kobiety poświęcają na to 4 godziny dziennie, a nawet 3 razy więcej czasu spędzają w pracy zawodowej. Na relaks pozostaje im już bardzo niewiele*. Marka WINIARY podpowiada, jak odwrócić te proporcje, by każdy dzień był Dniem Kobiet.

Przyrządzanie posiłków i zmywanie naczyń - nad tymi czynności panie spędzają najwięcej czasu w domu. Wypadający 8 marca Dzień Kobiet jest doskonałą okazją, by przemyśleć, jak można przeorganizować swój plan dnia i zyskać więcej czasu na własne przyjemności.

- Wystarczy sięgnąć po danie, które wymaga mniej gotowania i sprzątania. Może być to np. Pomysł na - Chrupiące kąski. Jego przygotowanie jest proste i szybkie, a zawarta na opakowaniu lista zakupów i przepis dodatkowo oszczędzą nam czas poświęcany zwykle na "wymyślanie" obiadu. Dostaje się więc nie tylko produkt, ale i pomysł na obiad - wyjaśnia Monika Jusińska-Zbiegniewska, Marketing Manager marki WINIARY. By zrobić Chrupiące kąski wystarczy przygotować pokrojone kawałeczki kurczaka, obtoczyć je w rozbitym jajku oraz dołączonej panierce i piec w piekarniku przez około 20 minut. Dla podsycenia smaku warto na koniec dodać załączony dip o smaku czosnkowym, słodko-kwaśnym lub barbque.

Świetnym uzupełnieniem do obiadu są pożywne sałatki ze świeżych warzyw. Ich smak podkreśli specjalny sos, który również można przygotowywać szybciej niż tradycyjnie, a to dzięki produktom z linii Z DOMOWEGO OGRÓDKA.

Niewiele czasu zajmie też przygotowanie zupy. Wystarczy sięgnąć po produkty z linii Nasza Specjalność. Dzięki innowacyjnej formule polska pomidorowa, barszcz czy żurek powstaje w dosłownie kilka chwil. Biorąc pod uwagę fakt, że kobiety spędzają zwykle "nad garnkiem" około godziny - używając produktów WINIARY można zaoszczędzić nawet do 40 minut, a odłożony czas przeznaczyć na relaks lub aktywny wypoczynek.

Co można zrobić w wolnym czasie - do 40 minut?

- 10 minut to w sam raz tyle czasu, ile potrzeba, by na chwilę oderwać się od codziennego zgiełku, zamknąć w jadalni czy pokoju i przy dźwiękach relaksującej muzyki napić zielonej herbaty. Jeśli rytuał będzie się przeprowadzać wieczorem - spokojna muzyka ułatwi zasypianie i poprawi jakość snu.

- 20 minut dziennie warto przeznaczyć na upiększanie swojej urody, najlepiej poprzez relaksacyjne maseczki i okłady. WINIARY polecają zwłaszcza zabiegi warzywne - plastry ogórka świeżego idealnie nadają się do nałożenia na zmęczone, opuchnięte oczy, a maseczka marchewkowa (wymieszać startą marchew z łyżeczką jogurtu naturalnego i miodu, nałożyć na 20 min, potem zmyć ciepłą wodą) doda skórze blasku i zdrowego, lekko brzoskwiniowego odcienia.

- 30 minut aktywnego wypoczynku każdego dnia przy umiarkowanym wysiłku (np. spacer, jazda na rowerze lub rolkach, gra w piłkę, pływanie czy też zabawa z dziećmi) pozwala zachować ładna sylwetkę, lepsze samopoczucie i stan zdrowia. Ćwicząc regularnie można zmniejszyć podatność na aż 35 chorób - od poważnych, jak miażdżyca, rak piersi, okrężnicy, trzustki, udar, zawał, nadciśnienie, aż po dolegliwości typu: bóle reumatyczne, podatność na infekcje, cz problemy z trawieniem.

- 40 minut na relaks w wannie godnej Kleopatry - to akurat tyle, ile potrzeba współczesnym królowym domów. Sposobów na cudowną kąpiel jest wiele. Na zimę, gdy skóra jest spierzchnięta i wymaga zabiegów łagodzących warto skorzystać z dobrodziejstw siemienia lnianego: 0,3 kg mąki ziemniaczanej mieszamy z niewielką ilością letniej wody, całość powoli wlewamy do 5-6 litrów wrzątku i mieszamy, a następnie wlewamy do wanny. Tymczasem 0,5 kg siemienia lnianego łączymy z dużą ilością wody i gotujemy 5-7 minut, a potem przecedzamy i dodajemy do kąpieli. Do pełni szczęścia wystarczy zapalić kilka zapachowych świeczek, a do kolorowej szklanki nalać naturalnego soku lub wody mineralnej z cytryną.

* Badanie CBOS na temat sposobów spędzania czasu wolnego, zrealizowane w dniach 5-11 sierpnia 2010, na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 986 dorosłych mieszkańców Polski.