Mieszkanie na poddaszu

Autor: Koniecznie przeczytaj
Drukuj artykuł


Mieszkania na poddaszu stają się coraz popularniejsze - ich duża powierzchnia a także możliwości aranżacyjne zachęcają do nabywania takich lokali. Często również w nowych apartamentowcach oferowane są mieszkania na poddaszu, wiele wyremontowanych kamienic także udostępnia je lokatorom. Lokali przebywa, zainteresowanych nimi także a my chętnie podpowiemy, co zrobić, aby takie mieszkanie było nie tylko funkcjonalne, ale i piękne.

Specyfika mieszkań na poddaszu

Lokale na poddaszu jeszcze do niedawna cieszyły się złą sławą. Mówiło się, że tego typu mieszkania trudno ogrzać zimą, latem zaś nie sposób uniknąć duchoty, że nieszczelne dachy spędzają sen z powiek a na ścianach pojawia się grzyb od wiecznej wilgoci - obecnie jednak większość tych usterek wyeliminowało nowoczesne budownictwo i zaawansowane technologie. Nowe budynki od początku posiadają szczelne dachy i okna, odpowiednią izolację, zaś kamienice są poddawane remontom na wysokim poziomie. Dobrze ocieplone mieszkania łatwo ogrzać i nie narasta w nich wilgoć, zaś założenie klimatyzacji to dziś koszt około 2000 zł a więc nie jest to nieosiągalny luksus. Współczesne mieszkania na poddaszach są atrakcyjne, posiadają z reguły piękny widok, mają ograniczoną hałaśliwość - w życiu codziennym nie przeszkadzają ani sąsiedzi ani ruch uliczny. Poza tym mieszkanie ze skosami posiada zwykle dość dużą powierzchnię oraz wiele możliwości ciekawej, praktycznej aranżacji.

Atrakcyjność mieszkań na poddaszu

Mieszkanie na poddaszu z natury jest klimatyczne - wpływ na to mają skosy, okna dachowe i widoki. W takim wnętrzu można poza skosami zaaranżować naprawdę wygodne, nowoczesne wnętrze lub skłonić się ku klasyce - możliwości jest sporo. Pod skosami warto umieścić łóżko czy szafki, koniecznie zamawiane na wymiar - dzięki temu w praktyczny sposób wykorzysta się przestrzeń. Lokal powinno się utrzymać w konsekwentnej aranżacji - tylko wtedy wydobywa się z niego cały urok. Lepiej wolno wykonywać remont i aranżację, niż umieścić w mieszkaniu przypadkowe meble czy dekoracje, bo da to efekt - mieszkania studenckiego? - pozbawi lokal naturalnego piękna.

Dekoracje i ozdoby

W zależności od wyboru stylu, mieszkanie na poddaszu może być utrzymane w rozmaitej kolorystyce - od jasnej, co wyeksponuje nasłonecznione pomieszczenia, po ciemniejszą, która wydobędzie z wnętrza klimatyczność. Ważnym elementem w mieszkaniu są dekoracje - to one tworzą harmonijny nastrój. Na poddaszu lepiej nie przesadzać z ozdobami - mimo wszystko skosy wymagają, aby nie przeładowywać wnętrza. Zdecydowanie lepiej wybrać kilka wyrazistych dekoracji, niż mnóstwo drobiazgów, dających efekt zaśmiecenia. Wśród polecanych dekoracji można zdecydować się na wysoką wazę z suchym bukietem, wyrazisty wazon na cięte kwiaty i 2-3 duże rośliny w ładnych doniczkach lub osłonkach na doniczki. Dodatkową dekoracją wnętrza może być także... kominek! W Polsce dostępne są już kominki ekologiczne, zasilane płynnym paliwem, które dają żywy ogień i ciepło, ale nie wymagają komina ani dodatkowej wentylacji. Takie produkty nie dymią, nie wydzielają zapachu, są bezpieczne dla otoczenia oraz stanowią naprawdę piękną dekorację mieszkania. Do mieszkań na poddaszach poleca się mniejsze kominki w typie dekoracyjnej tuby, które zajmują niedużo miejsca a ładnie komponują się ze skosami i aranżacją w dowolnym stylu:

- Nieduże kominki bezdymne mają kształt szklanej tuby z podstawą - można je postawić na stoliku lub ławie, ponieważ nie zajmują wiele miejsca ani nie mają dodatkowej instalacji. - mówi Beata Opic, Administrator Sklepu Internetowego Chantico Fire - Udostępniane przez nas mobilne, kompaktowe kominki posiadają atesty bezpieczeństwa i certyfikaty jakości, nie stwarzają zagrożenia pożarowego ani ryzyka zaczadzenia. Takie produkty są idealne, jako praktyczna dekoracja mieszkań ze skosami, ponieważ nie zajmują dużo miejsca, nie potrzebują komina ani dodatkowej wentylacji. Dodatkową zaletą naszych kominków jest fakt, że najmniejszy z nich kosztuje już około 600 złotych, dlatego może być idealnym prezentem składkowym z okazji parapetówki lub pięknym zakupem własnym, który nie zrujnuje kieszeni.

ChanticoFire.pl