Kominki nie tylko do grzania

Autor: Koniecznie przeczytaj
Drukuj artykuł

Za nami śnieżna i mroźna zima, więc przyszła pora, by zacząć korzystać z coraz ładniejszej pogody i spędzać czas na świeżym powietrzu. Do naszej dyspozycji pozostają więc ogródki, działki, balkony i tarasy, ale radość może popsuć towarzystwo nieproszonych gości - komarów. Podpowiadamy, jak w przyjemny, przyjazny środowisku i skuteczny sposób pozbyć się ich z przyjęcia.

Z coraz większą przyjemnością zaczynamy korzystać z uroków spacerów i wyjazdów poza miasto, powoli zaczynamy także myśleć o sezonie na grille, kolacje pod niebem, wieczory spędzone przy winie a to wszystko oczywiście poza domem. W takich momentach zapominamy o tradycyjnych kominkach na opał, ale rozwiązania Chantico Fire pozostają w użyciu - co więcej, nadchodzi pora na odkrycie ich kolejnej funkcjonalności!

Ciepłe wieczory zachęcają do korzystania z ich uroku, który łatwo mogą zepsuć kąsające komary. Dzięki mobilnym kominkom serii Glassfire (do korzystania szczególnie poza domem lub mieszkaniem) żaden owad nie przeszkodzi w biesiadowaniu. Wystarczy, że wraz z użytkowanym kominkiem, wykorzysta się zestaw do aromaterapii i olejki eteryczne, które odstraszają komary! Zapach skutecznie przepłoszy nieproszonych gości a przyjemny dla człowieka aromat dodatkowo uprzyjemni wieczór.

Aby skutecznie pozbyć się komarów, należy podczas sesji aromaterapii korzystać z olejków, które odstraszają te owady. Wśród zalecanych zapachów znajduje się: citronella, cedr, wrotycz pospolity, lawenda, kocimiętka, tymianek, bazylia, olejek Penny Royal, eukaliptus i drzewo herbaciane. Właściwości wielu tych zapachów znały już nasze babcie, które dzięki nim skutecznie odstraszały komary!

O zaletach aromaterapii mówi Beata Opis, Administrator sklepu internetowego Chantico Fire:

Sesje aromaterapii to zmysłowa przyjemność, która ma także właściwości relaksacyjne. Wiele zapachów wywiera korzystny wpływ na samopoczucie, pozwala odpocząć, zmniejszyć poziom stresu i napięcia. Zestaw do aromaterapii Chantico Fire pozwala w pełni wykorzystać potencjał ekologicznych kominków, ponieważ pozwala na sesje zapachami a także uprzyjemnia wieczory spędzone w ogrodzie czy na balkonie, gdyż pomaga pozbyć się natrętnych insektów.

W skład polecanego zestawu Chantico Fire wchodzi metalowy stelaż, szklana miseczka na olejek oraz zapas 4 zapachów (pomarańcz, rozmaryn, jodła, cynamon). Koszt zestawu to 147 zł - dostawa jest bezpłatna. Olejki zapachowe i eteryczne można nabywać w sklepach.

Przypominamy, że kominki i akcesoria kominkowe Chantico Fire są w pełni bezpieczne, ekologiczne oraz mobilne. Nie zaleca się korzystania z urządzeń i dodatków nieznanych producentów ani łączenia rozwiązań Chantico Fire z produktami niemarkowymi, bez atestów i certyfikatów jakości - może to być niebezpieczne i stwarzać ryzyko wypadku.