Odkurzacz BORA - wylej kurz i już!

Autor: AGNIESZKA SAŁKOWSKA
Drukuj artykuł

Odkurzacz BORA MOD-07 z filtrem wodnym to najnowsza propozycja rynkowa firmy MPM. Wyróżnia się on nowoczesnym design'em i przede wszystkim wygodą i prostotą obsługi. Jest idealnym urządzeniem do sprzątania dla alergików i astmatyków, zastosowano w nim bowiem opatentowaną technologię DWS, a zasysane powietrze filtrowane jest przez wodę i filtr HEPA. Takie połączenie zapewnia niezwykle skuteczne eliminowanie kurzu i roztoczy a dodatkowo w czasie odkurzania oczyszcza się powietrze w całym mieszkaniu.

Alergeny roztoczy kurzu domowego uważane są za najsilniejsze alergeny występujące w naszym otoczeniu. Są one odpowiedzialne za większość chorób alergicznych wieku dziecięcego, młodzieńczego i wiele przypadków alergii u dorosłych. Najczęstszymi objawami alergii na roztocza są m.in.: zatkany nos, kaszel i uczucie duszności, co z czasem prowadzi m.in. do astmy oskrzelowej. Walka z alergią na roztocza kurzu domowego polega na regularnym i dokładnym usuwaniu alergenów, w tym przypadku jest to bardzo czasochłonne, gdyż bytują one w szczelinach podłóg, meblach oraz różnego rodzaju tkaninach jak: zasłony, dywany, materace. W eliminowaniu roztoczy bardzo pomocny jest nowoczesny odkurzacz wodny, który starannie usunie alergeny i dodatkowo przefiltruje powietrze w mieszkaniu.

MPM - Odkurzacz BORA (model MOD-07) - elegancki i funkcjonalny odkurzacz z filtrem wodnym, z 2-stopniowym systemem filtrowania (filtr wodny z pojemnikiem na wodę 1,2 litra oraz nowoczesny filtr HEPA, który dodatkowo można skropić olejkiem, aby w pomieszczeniu pozostał przyjemny zapach) oraz z funkcją podwójnego ssania. Polecany szczególnie do odkurzania dywanów, wykładzin i tapicerki.

Odkurzacz BORA jest oszczędny (nie ma potrzeby kupowania worków papierowych jak w tradycyjnym odkurzaczu) oraz bardzo wygodny i prosty w użyciu (posiada tylko dwa przyciski: włącznik/wyłącznik oraz automatyczny zwijacz przewodu). Wystarczy zatem wlać wodę do pojemnika, uruchomić urządzenie i rozpocząć sprzątanie. Warto ponadto zwrócić uwagę, że pojemnik na wodę pozbawiony jest wszelkich zaczepów i zatrzasków tak, aby jego użytkowanie i czyszczenie po zakończonej pracy było jak najprostsze. Pojemnik ten szczelnie zamyka się wykorzystując podciśnienie wytwarzane podczas pracy odkurzacza. Po skończonej pracy wystarczy unieść rączkę, wyjąć pojemnik, wylać wodę z kurzem i już. Odkurzacz wyposażono w metalową, obrotową (3600) rurę teleskopową, uchwyt do przenoszenia odkurzacza oraz zestaw akcesoriów (m.in. turboszczotka, głowica podłogowo-dywanowa, przystawka szczelinowa, szczotka do żaluzji).

Odkurzacz ma zasięg 9 metrów i moc 2400 W.
Cena: 590 zł

Wszystkie urządzenia firmy MPM są dostępne w specjalistycznych sieciach i w placówkach handlowych z artykułami AGD na terenie całego kraju.