Gotyk w wersji de Lux, czyli lampy Twist firmy Technolux

Autor: Koniecznie przeczytaj
Drukuj artykuł
Architekci wnętrz, w celu stworzenia intrygujących projektów, uwielbiają czerpać inspirację z dorobku minionych epok. Wynikiem ich twórczych poszukiwań są często śmiałe, oryginalne i ponadczasowe aranżacje. Kolekcja Twist, nawiązująca do tajemniczej epoki średniowiecza, to efekt jednej z podróży w czasie, jaką odbyli projektanci firmy Technolux.

Dzisiejsi dekoratorzy wnętrz nie boją się ciekawych, często wręcz bulwersujących połączeń stylistycznych. Eklektyzm daje bowiem efekty spektakularne, jak w przypadku New Gothic Glamorous, czyli swobodnego i ekskluzywnego zestawienia gotyku i hollywoodzkiego glamorous. Podstawowe jego cechy to: tajemnicza mroczność i porażające bogactwo, czyli coś z zamczyska i coś z garderoby filmowej diwy. Nowy trend w architekturze oszałamia i fascynuje. Nie dziwi zatem fakt, iż stał się inspiracją do stworzenia przez firmę Technolux wyjątkowej kolekcji Twist.

Wnętrze naznaczone duchem czasu

Pomieszczenia, które rozświetlą zwisy, kinkiet bądź lampa stojąca z serii Twist zyskają nie tylko na urodzie, ale również na atmosferze w nich panującej. Oprawy oświetleniowe wykonane z lakierowanej stali barwy starego złota przypominają bowiem swoim wyglądem pokaźnych rozmiarów świeczniki kandelabry. Efekt ten uzyskano dzięki łukowato wygiętym ramionom oraz żarówkom w kształcie świec. Bardzo charakterystyczna dla stylu New Gothic Glamorous bogata ornamentyka również odnalazła wydźwięk w szacie zewnętrznej linii Twist. Lampy przystrojono chwostami, czyli efektownymi frędzlami, stosowanymi w aranżacji wnętrz do ozdabiania poduszek oraz upinania zasłon i firan. Są one bardzo nietypowe, gdyż wykonane zostały ze stali lakierowanej. Co więcej ramiona lamp połączono delikatnymi, stalowymi łańcuszkami, a pomysł na taką dekorację zaczerpnięto ze strojów dam bądź mnichów epoki średniowiecza.

Nowe trendy, nowe możliwości

Wnętrze w stylu New Gothic Glamorous wymaga odpowiedniego doboru elementów dekoracyjnych. Dobrze skomponowana całość składa się z masywnych mebli w ciemnej kolorystyce, takich jak łóżka z baldachimem lub zagłówkiem, stylizowanym na gotycki maswerk, tapicerowane aksamitem krzesła, koniecznie z długim i wąskim oparciem oraz komody, o historycznych kształtach. Obowiązkowa jest czerń oraz głębokie, biskupie fiolety. Bardzo istotny jest również wybór opraw oświetleniowych. Z myślą o takim wystroju powstała zatem nowa kolekcja Twist firmy Technolux, w skład której wchodzą 3 zwisy, kinkiet oraz lampa podłogowa. Ze względu na swoją gotycką, dość ciężką stylistykę wpisują się one najlepiej we wnętrza przede wszystkim wysokie i przestronne. Pokaźnych rozmiarów, dziesięcioramienny zwis Twist X o wymiarach 120 cm x 83 cm prezentować się będzie niezwykle atrakcyjnie w dużych salonach i bibliotekach. Twist V zwis, bądź Twist III zwis, o 5 bądź 3 ramionach wkomponują się natomiast w wystrój pokojów nieco mniejszych. Kinkiet Twist II możemy z kolei zamontować po obu stronach łóżka niczym pochodnie w gotyckich komnatach, dzięki czemu wzmocnimy efekt aranżacyjny w sypialni. Lampa podłogowa Twist III o rozmiarze 172 cm x 47 cm może stanowić ciekawe dopełnienie kompozycji, bądź jako osobny element dekoracyjny wnieść odrobinę dawnego luksusu do pomieszczenia w każdym stylu.

Odpowiednio dobrane lampy wieńczą dzieło, jakim jest wnętrze urządzone w wymarzony przez nas sposób. Oprawy oświetleniowe z serii Twist firmy Technolux spełniają oczekiwania zarówno pod względem estetycznym jak i funkcjonalnym.

Kolekcja Twist:

Twist X zwis
Wysokość: 120 cm
Odległość od ściany: 83 cm
Sugerowana cena detaliczna: 345.02 zł

Twist V zwis
Wysokość: 100 cm
Odległość od ściany: 8O cm
Sugerowana cena detaliczna: 228.78 zł

Twist III zwis
Wysokość: 100 cm
Odległość od ściany: 8O cm
Sugerowana cena detaliczna: 158.67 zł

Twist II kinkiet
Wysokość: 34 cm
Odległość od ściany: 24 cm
Sugerowana cena detaliczna: 90.41 zł

Twist III podłogowa
Wysokość: 172 cm
Odległość od ściany: 47 cm
Sugerowana cena detaliczna: 293.36 zł

...........................................................................

Firma Technolux Sp.j. jest rodzinną firmą prywatną, założoną w 1994 r. Spółka produkuje dekoracyjne oprawy oświetleniowe do wnętrz mieszkalnych oraz obiektów publicznych. Obecnie firma posiada dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 10 000 m2., średniorocznie produkując i sprzedając 3000 sztuk opraw dziennie. Ponad 65% produkcji jest sprzedawane za granicę. Firma eksportuje do: Belgii, Białorusi, Bułgarii, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Izraela, Kazachstanu, Kirgizji, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Rumunii, Senegalu, Słowacji, Ukrainy i na Węgry.